Arnavut İslam Kültür Merkezi’nin Yardım Elleri New York’ta

213

Dünyadaki en zengin 42 kişinin mal varlığının, dünya nüfusunun %50’sine tekabül eden 3,6 milyar insanla eşit olduğunu;en zengin 10 ülkenin geliri de en fakir 10 ülke gelirinin tam 77 katı olduğunu biliyoruz. Küresel adaletsizliğin bu kadar rahatsız edici boyutlarda olması ve servetin bu kadar adaletsiz paylaşımı beraberinde yoksulluk, çatışmalar, açlık gibi başka sosyal problemlerin ortaya çıkmasına neden olmakta. Peki burada biz Müslümanlara düşen görev nedir ? Bu duruma seyirci kalmak mı yoksa elimizden geleni yapmak mı ?

Bazılarımız bu duruma seyirci kalsa da bazılarımız bu durumu düzeltmek için kollarını sıvamış durumda. Arnavut İslam Kültür Merkezi de bize güzel bir örneklik sunan yerlerden. Geçtiğimiz günlerde Project Hospitality ile birlikte aç insanları doyurmak amacıyla 1000 kilo keçi eti bağışladılar.

Slive web sitesi bu bağış hakkında  “bu boyuttaki bir bağış açlık yaşayan insanlar için harika bir helal seçeneğidir” diyerek web sitesinde bu habere yer verdi.

Collins ise böyle bir hediyenin glüten, soya veya süt ürünleri gibi çeşitli alerjenlerden arındırılmış olduğunu ve dini inanca sahip insanlar için bu hediyenin çok nadir olduğundan bahsetti.

Arnavut İslam Kültür Merkezinin bu yardımı aslında ilk değil. Geçen sene de Stapleton’da hiçbir kar amacı gütmeden 2.000 pound keçi eti bağışında bulundu.

Bağış hakkında ICNA Relief Genel Müdürü Maviz Sıddıki “eti fakir insanların arasında dağıtıyoruz” diyerek bağışın amacına konu olan insanları bir kez daha dile getirdi.

Merkez ile birlikte hareket eden “Project Hospitality” çalışmalarını 1982’den beri sürdürüyor. Ve 1982’den beri en zor zamanlarında dahi maddi ve manevi olanaklarını “Staten Island” için seferber ediyor.

Arnavut İslam Kültür Merkezi

Arnavut İslam Kültür Merkezi 1991 yılının başlarında Staten İsland, New York’ta kurulmuştur. Kurum, cami, okul, kütüphane, konferans salonu, dini cenaze ritüellerinden oluşmuş, İslami bir kurum olarak planlanmış, dini ve kültürel bir organizasyondur.

Bu organizasyonun en belirli hedefleri Staten İsland Müslüman Topluluğuna ve genel olarak Amerika’nın daha büyük Müslüman topluluklarına hizmet etmektir.

Diğer Güzel Çalışmalar

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diğer güzel çalışmalara da şöyle bir göz atacak olursak ;

Geçtiğimiz aylarda ABD’nin Wisconsin eyaletine bağlı Milwaukee şehrinde İslami bir hayır kurumu gençleri sokaklardaki tüm olumsuzluklardan uzaklaştırmak için şehrin kuzey yakasında bir gençlik merkezi açmıştı. Okumak İçin Tıklayın

Geçen sene San Antonio’da dil/din ırk ayrımı yapmadan herkese ücretsiz hizmet veren El Bari Halk Sağlığı Kliniği açılmış ve insanların takdirini toplamışlardı. Okumak İçin Tıklayın 

2016 yılında ise Latin halkını yüzyıllar önce inandıkları din olan İslam’a geri çağırmak için Amerika’nın Teksas eyaletinde  “Islam In Spanısh“(İspanyolca İslam) ismiyle ilk İspanyol İslam Merkezi açılmıştı. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz