Al-Khair, Karantina Mağdurlarına Yardım Eli Uzatıyor

İngiltere merkezli uluslararası Müslüman yardım kuruluşu Al-Khair, Londra’nın Croydon bölgesinde zor durumda olan ailelere yardım ediyor.

0
334
Al Khair

Yaklaşık bir senedir hayatımızın şeklini değiştiren pandemi, haber sitelerinin gündemini de şekillendiriyor. İnternette gördüğümüz haberlerin çoğunun koronavirüsten olumsuz etkilenen insanlarla alakalı olduğunu görünce ister istemez üzüntüye kapılıyoruz. Böylesine bir gündemde umut yeşertici haberler sunabilmek adına, bugün sizlere karantina mağdurlarına yardım eden bir hayır kurumunun faaliyetlerini aktaracağız.

İngiltere merkezli uluslararası Müslüman yardım kuruluşu Al-Khair​​, Güney Londra’nın Croydon bölgesinde zor durumda olan ailelere yardım ediyor. Karantina sebebiyle maddi sıkıntı çeken ailelere Al-Khair tarafından çok sayıda gıda paketi temin edildi. Yardım kuruluşundaki gönüllüler sadece ailelere değil; aynı zamanda bölgedeki camilere, kiliselere, ve pek çok insana 500’den fazla yardım paketi göndererek destek oldu.

Al Khair’in sosyal proje başkanı Imran Nısar’ın açıklamalarına göre yardımlar, uzun bir süre daha devam edecek:

“Bu zor zamanlarda her zaman yaptığımız gibi ihtiyacı olanlara yardım ve destek sağlamaya devam edeceğiz. Gün geçtikçe daha fazla yardım çağrısı alıyoruz. Pek çok insan karantina sürecinde işini kaybettiği için artık ailelerine bakmakta bile zorluk çekiyor. Bu insanlara gıda ve ihtiyaç duydukları diğer temel maddeleri temin etmek için hiç yorulmadan çalışacağız.”

Al Khair Derneği 1

Bu kuruluş aynı zamanda birçok hayırsever tarafından destekleniyor. Bölgedeki insanlar ise zor zamanda gelen bu yardımlardan oldukça memnun. Al Nagashii Camii Başkanı Ebubekir Adam şöyle söylüyor:

“Camimiz ile saygın bir hayır kurumunun işbirliği; inanç, cinsiyet ve milliyetten bağımsız olarak Londra’daki ihtiyaç sahipleri için gerçek bir fark oluşturdu. Sosyal proje sorumlularımız her zaman ihtiyaç halindekilere el uzatmaya devam edecek.”

İslam’ın sürekli teşvik ettiği yardımlaşmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde böyle ümit verici haberlerin daha çok gündeme gelmesi dileğiyle.

Kaynak

  1. Al Khair Derneği, https://www.facebook.com/AlKhairUK/?ref=page_internal
Kaynakhttps://aboutislam.net/
Önceki İçerikMacaristan’da Bir Osmanlı Dervişi: Gül Baba
Sonraki İçerikMekke’ye Yolculuk – Murad W. Hofmann

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz