Hac-UmreHaberlerSuudi Arabistan

Hac Yolcularına Ücretsiz Ulaşım

En son kim için neyi feda ettiniz? Vaktinizi, paranızı, sevginizi veya kendinizi…Peki bize bizden daha yakın olan Allah için en son neyden vazgeçtiniz? Hepimiz her seçimimizde bir şeyden vazgeçeriz. Allah’ın rızası için, O’na daha yakın olmak için vazgeçenler ise feda edenlerin en hayırlıları olsa gerek. Bu yazımızda Hac yolcularına ücretsiz olarak ulaşım hizmeti veren Suudi Arabistanlı bir Müslümanı konuşacağız. Gelin haberimize yakından bakalım.

Suudi Arabistanlı Ayed Al Jarhadi hiçbir ücret almadan sadece Allah’ın rızasını kazanmak için 30 yıldır hacıların ulaşımını sağlıyor. 

Al Jarhadi 30 yıl önce hac yolcularını bir sınır şehrinden özel aracıyla alarak Mekke’ye gönüllü olarak götürmeye başladı. Üstelik hacılara gönüllü olarak hizmet eden tek Suudi de değil. Onlardan biri Arabistan’ın merkezindeki çiftlik evinde hacıları ağırlayan Fahd Al Hamli. Konuklarına Allah’u Teala’nın misafirleri olarak bakan Al Hamli onlara yiyeceklerin yanında meşhur Suudi kahvesi de ikram ediyor. Bu iki güzel Müslüman Allah’ın rızası için hacıların gönüllerini hoş tutmaya, onlara en güzel şekilde hizmet etmeye gayret ediyor. 

Allah, karşılık olarak cenneti verip müminlerden canlarını ve mallarını satın almıştır…

Tevbe suresi 111. Ayet-i Kerime

Hizmet ehli olanlardan, niyetlerini samimi tutanlardan ve alışverişini Allah ile yapanlardan olmak duasıyla…

Kaynak
AboutIslam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu