Ramazan Ayı İnsanları Kaynaştırıyor

156

Çocuk kitapları, kırtasiye malzemeleri, her iftarda yemeleri için atıştırmalık, Kur’an ve Ramazan için yemek kitabı.

Bunlar, İngiliz camilerinin Müslüman olmayan bakıcılarla bakımından sorumlu oldukları Müslüman çocukları yakınlaştırmak adına dağıttıkları kutularında bulunan hediyeler.

Birmingham’daki Green Lane Camii ve Halkevi genel müdürü Kamran Hussain; “Birmingham ve Sandwell çevresinde yaşayan bakıcı ailelere, 100’den fazla kutu dağıtıldı”

Green Lane Camii ‘MyFosterFamily’ isimli kuruluşla iş birliği yapmakta. Temel hedefleri ise İngiliz Müslüman topluluğunda koruyucu/bakıcı aile konusunda farkındalık oluşturmak.

Hussain; “Bu kutu dağıtımındaki gayelerden biri de Müslüman olmayan bakıcılar ve bakımını üstlendikleri Müslüman çocuklar ile onların mensup oldukları camiiler arasında bir bağ kurmak. Camiimiz, İngiliz Müslüman topluluğunda bakıcı aile bilincini yaymayı ümit etmektedir”

Açıklamalarının devamında ise “Müslümanlar, bakıcı aile topluluğunun az bir kısmını oluşturmakta. Bakıcı aile olma fikri birçok kişi tarafından değerlendirilmeye alınan bir seçenek değil gibi. Bu etkinliğimizle söz konusu durumu değiştirmeyi hedeflemekteyiz, Müslüman ailelerin bakıcı aile olmakla ilgili anlayışlarına katkıda bulunmak ve onları gönüllü olmaya itmek istiyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir !

Baltimore’de Ramazan Heyecanı

Ramazan’da 72 Kişi İslam’a Girdi

140.000 Kişi Namaz İçin Toplandı

Ramazan’da İhtiyaç Dolabı Projesi

Övgüyle Karşılanan Cami Sergisi

İftarda Gayrimüslim Komşularını Ağırlıyorlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz