İngiltereHaberler

Kanser Hastası Çocuklar İçin Ironman Koşusu

Hastalıklar hayatımızın bir parçası ve bazılarımız için büyük bir sınav. Önemli olan ise bu sınavlar karşısında sabır gösterebilmek ve yaşadığımız hayatın geçici olduğunu tekrar tekrar hatırlayıp ona göre bir hayat sürebilmek. Bu haberimiz, kanser hastası yeğeninin hastalıkla mücadelesinden ilham alan bir Müslüman hakkında. Bolton’da yaşayan İbrahim Abbas kanser hastası çocuklar için koşu organizasyonu düzenliyor.

Abbas’ın yeğeni Muhammad Eesa İbrahim, beynindeki tümörün başarılı bir şekilde alınmasının ardından şu anda kemoterapi görüyor. Easa’nın ve ailesinin yaşadıkları bu süreç Abbas’a  yardım kampanyası için ilham oldu. Henüz 7 yaşında olan yeğeninin kanser tanısı alması yeğeni ve tüm ailesi için zorlu bir sürecin başlangıcı olmuş. Organizasyonla ilgili Abbas:

“Yeğenim için zor bir yıl oldu ve rol model gördüğü amcası olarak hem onun için hem de hasta çocuklar için bir şeyler yapmak istedim. Yeğenim Ironman karakterini çok sevdiği için organizasyonun adını Ironman koşusu yapmaya karar verdim. Kazandığım madalyayı da ona vereceğim.”

Ayrıca Abbas bu koşuyu, The Christie ve Manchester Çocuk Hastanesi’ndeki NHS personeline Eesa’yı tedavi ettikleri için teşekkür etme şansı olarak da görüyor.

“Onu destekleyen ve onun için çok şey yapan tüm hastane çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum.”

Bu haberle birlikte bir müslüman olarak zor bir süreç yaşayan insanlara nasıl yaklaşmamız gerektiğini ve beraberinde şunu hatırlıyoruz: Sabredenlere karşılığında Allah’ın onlara ölçüsüz mükâfat vereceği ayet ve hadislerle müjdelenmiştir. Ne mutlu sabredenlerden olabilene ve sabrı tavsiye edenlere!

“Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden azaltma (fakirlik) ile deneriz. Sabredenlere müjde.” (Bakara, 155)

Kaynak
Aboutislam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu