Ramazan Performansımı Arttırıyor

0
43
Hashim amla

Bizler bu dünyaya Alemlerin Rabbine kulluk etmek üzere gönderildik. Biz bu görevi hakkıyla ihya etmeye çalışırken, ibadetlerimizin de hayatlarımız ve bizlerin üzerindeki etkileri yadsınamaz güzellikte. Namaza baktığımızda, beş vakit namaz kılan ve bunu hayatına entegre etmiş bir insanın, farkında olmadan, hayatını disipline etmeyi öğrendiğini görüyoruz. Hacca ya da umreye giden, normal yaşantılarında yürümeye bile halleri olmadıklarını söyleyen yaşlı dedelerimiz ve ninelerimizin oralarda  günde binlerce adım attığını hatta dağlara bile çıkabildiklerine şahit oluyoruz.

Bu yazımızda ise konumuz oruç ve Ramazan. Beslenme düzenleri hayatlarının büyük bir parçası olan sporcular için hepimizin aklına gelen ”Acaba oruç onların hayatlarını nasıl etkiliyor? “ sorusunun cevabını gelin dünyaca ünlü kriket oyuncusu Hashim Amla’dan dinleyelim.

Oruç Tutmanın Kendisine İyi Geldiğini ve Performansını Arttırdığını Söyleyen Sporcu : Hashim Amla

Güney Afrika’nın kriket oyuncusu Hashim Amla, Ramazan’da oruç tutmanın kondisyon tutmasına çok yardımcı olduğunu söylüyor.

“Oruç tutmak, daima dört gözle beklediğim bir şey. Ramazan benim için yılın en güzel ayı. Fiziksel olarak evet, susamış ve acıkmış hissediyorsunuz.Ben bunu harika bir zihinsel egzersiz olarak görüyorum.Fakat en önemlisi,aynı zamanda harika bir manevi egzersiz olması’’

Amla, İslam’ı yaşayan bir Müslüman ve Proteas ismiyle de bilinen Güney Afrika Ulusal Kriket Takımı’nın kıdemli üyelerinden biri.

Takım arkadaşlarına tecrübelerinden ve mesleğiyle ilgili hayati bilgilerden bahsetmek için her zaman uygun ve XI oyununda ve koçluktaki deneyiminin çok fazla olduğu için ve bu bilgi akışının elinde olmadan gerçekleştirdiğini söylüyor.

Ayrıca, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000 ve 7000 ODI’ya kadar en hızlı olma rekorunu elinde bulunduruyor.

Önceki İçerikToronto Cami Yeşil Bir Ramazan Hedefliyor
Sonraki İçerik700 Yıl Sonra Bir İlk Gerçekleşiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz