Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerFilistinKur'an-ı Kerim

10 Yaşındaki Otizmli Çocuk Hafız Oldu

Duyulduğunda insanı utandırıp başını öne düşürecek haberler vardır. Öyle ki insan bu gibi haberleri görünce aslında imkandan değil de imkandan gayrı şeylerden yoksun olduğunu hissediyor. İşte o haberlerden biri.

On yaşında otizmli Filistinli bir çocuk, dünya çapında tüm insanlara örnek teşkil edecek bir davranışa imza attı. Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberlemeyi başardı. Otizm Daily Newscast’e göre bu güzel haber Gazze’de özel bir okulda eğitim uzmanı olan Nedve Abdullah tarafından duyuruldu. Nedve Abdullah bu olay için şu ifadeleri kullandı.

Kur’an-ı Kerim’i ezberlemekle birlikte, Ebu Musa okumayı ve yazmayı öğrendi ve otizmli çocuklar için bir çığır açtı.

Ebu Musa diğer çocuklarla iletişim kurabiliyor ve oyun oynayabiliyor. Sosyal etkileşim ve iletişim sorunları ile ilgili bir hastalık olan otizm, hem Filistin’de hem de dünyanın birçok yerinde artarken aileler bu hastalığın etkisini düşürmek için sabırla mücadele ediyor.

Ebu Musa’nın Kur’an-ı Kerim’i ezberlemesiyle birlikte, Kur’an-ı Kerim’in evrensel bir kitap olduğunu ve herkes tarafından kolayca öğrenilebileceğini bir kez daha görmüş olduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu