DuyurularBizden Haberler

Ahmet Bulut Hoca ile Ramazan Kampı

Ramazan ayını hem manevi olarak zenginleştirebileceğimiz hem de bu mübarek aydan azami derecede faydalanabilmek adına düzenlediğimiz kamp programlarımıza, bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kez, değerli Ahmet Bulut hocamızın videoları eşliğinde, bir araya geleceğimiz yeni bir online kamp grubu oluşturduk.

Ahmet Bulut Hoca ile Ramazan Kampında Neler Var?

Kamp boyunca, her bir günümüzü daha anlamlı kılmak adına, gün başlangıcını ve sonunu güzelleştirecek, Ahmet Bulut hoca tarafından verilen 20-25 dakikalık can alıcı sohbetlerle ruhumuzu besleyeceğiz. Ramazan ayının maneviyatını daha derinlemesine yaşayabilmek için, her gün Peygamber Efendimiz’in (a.s) farklı bir duasını öğrenecek, bu dualarla Rabbimize yakarışımızı da sünnete uygun hale getireceğiz.. Ayrıca, her birimiz için özel olarak belirlenen zikir görevleri ile Allahu Teala’yı kendisinin razı olacağı kelimelerle anacağız.

Katılım Şartları

Tüm bu etkinlikleri, Ramazan ayını dolu dolu yaşayabilmemiz için tasarlanmış, özel bir Ramazan ajandası ile birlikte takip edeceğiz. Bu ajandayı kullanmak, hem kendimizi disipline etmemize yardımcı olacak hem de bu mübarek ayın her gününü daha bilinçli ve dolu dolu geçirmemize vesile olacak. Yoğun başvuru sebebiyle kamptaki kontenjanlarımız maalesef sınırlı ve katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ile ilerleyeceğiz.

Katılım için belirlenen tek şart, kampta kullanacağımız Ramazan ajandasını temin etmek.

Ajandayı Nasıl Temin Edebilirim?

Ajanda, bu yolda bizlere rehberlik edecek önemli bir araç olacak. Ajandanızı temin etmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz ve bu sayede kamp sürecimizi daha verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.

https://bidunyastore.com/ramazan-ajandalari

Tavsiyeler:

Ramazan ayını daha da bereketli kılmak adına, sizlere üç değerli kitap tavsiyesinde bulunmak istiyoruz.

İlk olarak, “Bi Dünya Ramazan” adlı eseri; dünyanın dört bir yanındaki mümin kardeşlerimizin Ramazan’ı nasıl idrak ettiğini keşfetmek isteyenler için öneriyoruz.

İkinci olarak, eğer namaza yeni başlıyorsanız ve bu konuda bilgilendirici bir kaynak arıyorsanız, Ahmet Bulut hoca tarafından yazılan “Namaz Dirilişe Çağrı” kitabını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Son olarak, namaz kılmakta olup da daha şuurlu ve huşu içinde namaz kılmak isteyenler için “Cennete Götüren Namaz” kitabını önermekteyiz.

Bu kitaplar, hem kamp sürecinizde hem de Ramazan ayınızda manevi derinliğinizi artıracak değerli rehberler olacaktır. Hep birlikte, bu mübarek Ramazan ayında maneviyatımızı zenginleştirecek, kalplerimizi birbirine daha da yakınlaştıracak bu yolculukta sizleri aramızda görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kampa başvurmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

Kamp Başvuru Linki

Bir Yorum

  1. Selamun aleyküm Değerli hocam ve bu kampta emeği geçen tüm kardeşlerime Bu güzel çalışmalarınızdandolayı kendimi ve din kardeşlerimi çok şanslı görüyorum Allah sizlerden razı olsun Rabbim çalışmalarınızı daim eylesin gençlerimizi islam yolunda yetiştirip islam için hizmet etmelerini vatanımıza milletimize ümmeti Muhammede faydalı nesiller yetiştirmesini Cenabı Haktan Niyaz Ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu