Hidayet Öyküleri

Aktivist Shermon Burgess Müslüman Oldu

Bu haberimizde sizlere Avustralya’da İslam karşıtı aşırı sağcı aktivistlerden biri olan Shermon Burgess’in şehadet hikayesinden bahsedeceğiz.

Shermon Burgess Avustralya‘nın en kötü şöhretli İslam karşıtı aktivistlerinden biriydi. Aşırı sağcı Birleşik Vatanseverler Cephesi‘nin eski başkanı olarak görev yapıyordu. Onun İslam’a daha net bir bakış ile bakmasında etkili olan etkenler ise, günümüzde dikte edilmeye çalışılan, cinsiyetsizlik, toplumsal cinsiyet rolleri ve LGBTQIA+ topluluğuna yönelik düşünceleri ve Müslüman Özgürlük Hareketi lideri Youssra Rose ile yapmış olduğu görüşme.

Geçen yıl aralık ayında Facebook sayfasında Burgess:“2015-2016’ya geri dönersek, beni bir milyon yıl geçse de aynı amaç için savaşan bir Müslümanla yan yana dururken görmezdiniz, ama şimdi işler değişti. Artık üzerimizde hüküm süren zalimlere karşı savaşmak için Müslümanların yanında yer alacağım.” açıklamasıyla Müslüman olduğunu dile getiren Burgess daha önce birlikte çalıştığı arkadaşlarından tepki ve nefret söylemi aldığını da belirtiyor.

“Batı yolunu kaybetti, insanlar bunalıma girdi ve hayatın tüm sorunlarını alkol, uyuşturucu vb. ile çözmeye çalışıyor. İslam sizi bütün bunlardan kurtarır ve hayatınızın yeniden anlam kazanmasını sağlar. Yaşam tutkusunu kalbinizde yeniden ateşler. İslam’ın sağlık yönünü, alkol ve uyuşturucudan uzak durmalarını çok sevdim.”

Böyle hidayet haberleri hem umudumuzu artırıyor hem de yeni Müslüman olan kardeşlerimizin İslam’da keşfettikleri, bizlere dinimizin güzelliklerini yeniden hatırlamamıza vesile oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu