HaberlerFilipinlerHidayet Öyküleri

90 Yaşında Müslüman Oldu

Hidayetin kime ne zaman nasıl geleceği belli olmaz. Bu haberimiz de bunun bir göstergesi olsa gerek. Filipinlerin iç bölgelerinden birisi olan Cebu bölgesinde 90 yaşındaki bir kadın Müslüman olduğunu açıkladı ve IERA kurumuna bağlı bir ilim adamının yanında şehadet getirdi.

IERA kurumunun Facebook sayfasında bu haber şu sözlerle dile getirildi :

Elhamdülillah! Bu yaşlı kadın kötü vaziyetine aldırış etmeyip bizim sempozyumumuza katılmak için elinden geleni yaptı. 90 yaşındaki bu kadın Ustad Ebu Bekir Arabis ile şahadet getirip İslam’ı kabul etti, Allah geçmiş günahlarını bağışlasın ve onu cennetine koysun. Âmin!

Şehadet getirme seremonisi IERA grubunun artık bir klasiği haline geldi. Geçen kasım ayında da bir grup coşkulu Müslüman, bir mucizeye şahit olmuşlardı. Yine Filipinlerin iç kesimlerinden biri olan Bantlayan adasında bütün köy topluca İslam’a girmişti.

New Muslim Portal
New Muslim Portal

Geçen aralık ayında ise Tingtingon kasabasında Ebu Bekir Arabis’in “İslam neden seçilmiş dindir?” konuşmasından sonra 59 kişi İslam’a girmişti.

Günümüzde Müslümanlar, Filipinler’de Katoliklerin yaklaşık yüzde 8’i kadardır. İslam’ın Filipinlere girişi ise maden bakımından çok zengin olan Mindandao bölgesinde olmuştur. Burada yaklaşık 5 milyon Müslüman yaşıyor. İslam 13. yüzyılda yani Hristiyanlık’tan iki yüzyıl önce gelmiştir bu topraklara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu