90 Yaşında İslam’ı Buldu

Hidayetin kime ne zaman nasıl geleceği belli olmaz. Bu haberimiz de bunun bir göstergesi olsa gerek. Filipinlerin iç bölgelerinden birisi olan Cebu bölgesinde 90 yaşındaki bir kadın Müslüman olduğunu açıkladı ve IERA kurumuna bağlı bir ilim adamının yanında şehadet getirdi.

IERA kurumunun Facebook sayfasında bu haber şu sözlerle dile getirildi :

Elhamdülillah! Bu yaşlı kadın kötü vaziyetine aldırış etmeyip bizim sempozyumumuza katılmak için elinden geleni yaptı. 90 yaşındaki bu kadın Ustad Ebu Bekir Arabis ile şahadet getirip İslam’ı kabul etti, Allah geçmiş günahlarını bağışlasın ve onu cennetine koysun. Âmin !

Şehadet getirme seremonisi IERA grubunun artık bir klasiği haline geldi.Geçen Kasım ayında da coşkulu bir grup Müslüman bir mucizeye şahit olmuşlardı. Yine Filipinlerin iç kesimlerinden biri olan Bantlayan adasında bütün köy topluca İslama girmişti.

Geçen Aralık ayında ise Tingtingon kasabasında Ebu Bekir Arabis’ in “İslam neden seçilmiş dindir?” konuşmasından sonra 59 kişi İslam’ a girmişti. (Haberi Okumak İçin Tıklayın)

Günümüzde Müslümanlar Filipinler’ de Katoliklerin yaklaşık yüzde 8 i kadardır. İslam’ ın Filipinlere girişi ise maden bakımından çok zengin olan Mindandao bölgesinde olmuştur. Burada yaklaşık 5 milyon Müslüman yaşıyor. İslam 13. Yüzyılda yani Hıristiyanlık’ tan iki yüzyıl önce gelmiştir bu topraklara.

Benzer Haberler İçin Tıklayınız !

Sıradışı Bir Davetçi:Gece Kulübü Vaizi

3000’den Fazla Kişi Birleşik Arap Emirlikleri’nde Müslüman Oldu

Kimsenin Bilmediği İslam Köyü

5 Bin Yıl Sonra Dinle Tanıştılar

250 Kişi Daha İslam’a Girdi

Rio Karnavalında İslam’ı Anlatmak

1000 Kişinin Hayatını Değiştirdi

Misyonerlikten İslam Davetine

Norveç’te Müslümanların Sayısı Artıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz