Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerBahreynÖrnek İnsanlarPeru

Bir Çocuğun Daha Hayalleri Gerçek Oluyor

Günümüzde, vaktini boş şeylere harcayan, çalışmayan ve kardeşi üzerindeki sorumluluğunu ihmal eden birçok insanla karşı karşıya olsak da bize ilham veren ve bir çocuğun da hayallerine umut aşılayan insanlar da yok değil. Bizlerden 12 bin kilometre uzakta geçtiğimiz günlerde çok güzel bir hadise yaşandı. Gelin birlikte bakalım.

Bir Çocuğun Hayalleri

11 yaşındaki Victor Angula Cornova fakir ama hayalleri olan bir çocuktur. Sokak lambasının altında her gün bazen uzanarak bazen de oturarak ders çalışır. Bir süre sonra Peru’daki bir güvenlik kamerasında bu durum fark edilir ve hikaye başlar.

Victor’un bu hali görülünce hemen araştırılır ve araştırmadan sonra anlaşılır ki ailesinin evinde elektrik yoktur. Ama bu küçük kardeşimiz o imkansızlık içinde okuma azmini asla yitirmemiştir. Çünkü Victor’un bir hayali vardır: Polis olmak.

Neden mi ? Çünkü o ileride dünyadaki ahlaki yozlaşmayla, hırsızlıkla ve uyuşturucu ile mücadele etmek istiyor. Ve görünen o ki elektriğin olmaması onun hayallerine ulaşması için kesinlikle bir engel değil.

En Önemli Yardım Genç Müslüman İş Adamından

Victor’un hikayesi duyulduktan sonra ilk hamle belediye başkanı Arturo Fernandez Bazan’dan gelir. Belediye başkanı Victor’un eğitimi için bir araç-gereç paketi alır ve elektrik problemini halleder. Fakat en büyük yardım 31 yaşındaki Bahreynli Müslüman iş adamı Yaqoop Yusuf Ahmed Mubarak’dan gelecektir.

Bir haber sitesinde, Mubarak çocukluk arkadaşlarından bazılarının uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan öldüğünü öğrenir ve depresyona girer. Bir röportajında da, bu durumlar altında çalışma motivasyonunun azaldığını söylüyor. Gençliğin bu sıkıntısını fark edip hayallerini bu amaç için şekillendiren küçük Victor’u duyunca çok duygulanır ve hemen bu küçük kahramanı ziyaret eder.

Victor ve ailesi ile ilgilenir, onlar için iki katlı güzel bir ev inşa ettirir, annesine küçük bir iş bulur ve bununla da yetinmeyip onlara $2.000 maddi destekte bulunur. Peki bununla biter mi? Her şeyin paradan ibaret olmadığını bizi biz yapan şeyin insanlığımız olduğunu çok iyi bilen Ahmed Mubarak daha sonra da Victor’la birlikte yere uzanıp kitap okur, birlikte güzel vakit geçirirler. Böylece küçük çocuğa umut ve heyecan olduğu gibi dünya genelindeki diğer zengin insanlara da ilham kaynağı olur.

Rabbimizin kalplerimize koyduğu merhamete kulak verip dünyayı güzelleştirmek için uğraşan Ahmed Mubarak gibilerin artması temennisiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu