Bir Çocuğun Daha Hayalleri Gerçek Oluyor

Günümüzde, vaktini boş şeylere harcayan, çalışmayan ve kardeşi üzerindeki sorumluluğunu ihmal eden birçok insanla karşı karşıya olsak da bize ilham veren ve umut aşılayan insanlar da yok değil. Bizlerden 12 bin kilometre uzakta geçtiğimiz günlerde çok güzel bir hadise yaşandı. Gelin birlikte bakalım.

11 yaşındaki Victor Angula Cornova fakir ama hayalleri olan bir çocuktur. Sokak lambasının altında her gün bazen uzanarak bazen de oturarak ders çalışır. Bir süre sonra Peru’ daki bir güvenlik kamerasında bu durum fark edilir ve hikaye başlar.

Victor’un bu hali görülünce hemen araştırılır ve araştırmadan sonra anlaşılır ki ailesinin evinde elektrik yoktur. Ama bu küçük kardeşimiz o imkansızlık içinde okuma azmini asla yitirmemiştir. Çünkü Victor’un bir hayali vardır : Polis olmak.

Neden mi ? Çünkü o ileride dünyadaki ahlaki yozlaşmayla, hırsızlıkla ve uyuşturucu ile mücadele etmek istiyor. Ve görünen o ki elektriğin olmaması onun hayallerine ulaşması için kesinlikle bir engel değil.

En Önemli Yardım Genç Müslüman İş Adamından

Victor’un hikayesi duyulduktan sonra ilk hamle belediye başkanı Arturo Fernandez Bazan’dan gelir. Belediye başkanı Victor’un eğitimi için bir araç-gereç paketi alır ve elektrik problemini halleder. Fakat en büyük yardım 31 yaşındaki Bahreynli Müslüman iş adamı Yaqoop Yusuf Ahmed Mubarak’dan gelecektir.

Bir haber sitesinde, Mubarak çocukluk arkadaşlarından bazılarının uyuştucu gibi kötü alışkanlıklardan öldüğünü öğrenir ve depresyona girer. Bir röportajında da, bu durumlar altında çalışma motivasyonunun azaldığını söylüyor. Gençliğin bu sıkıntısını fark edip hayallerini bu amaç için şekillendiren küçük Victor’u duyunca çok duygulanır ve hemen bu küçük kahramanı ziyaret eder.

Victor ve ailesi ile ilgilenir, onlar için iki katlı güzel bir ev inşa ettirir, annesine küçük bir iş bulur ve bununla da yetinmeyip onlara $2.000 maddi destekte bulunur. Peki bununla biter mi ? Her şeyin paradan ibaret olmadığını bizi biz yapan şeyin insanlığımız olduğunu çok iyi bilen Ahmed Mubarak daha sonra da Victorla birlikte yere uzanıp kitap okur, birlikte güzel vakit geçirirler. Böylece küçük çocuğa umut ve heyecan olduğu gibi dünya genelindeki diğer zengin insanlara da ilham kaynağı olur.

Rabbimizin kalplerimize koyduğu merhamete kulak verip dünyayı güzelleştirmek için uğraşan Ahmed Mubarak gibilerin artması temennisiyle…

Diğer Güzel Haberler

Sydney’ deki Müslüman aileler çocuklarının bugüne kadar aşılamayan sınırları aşmalarının ve çok yüksek derecelere sahip olmalarının sevincini yaşıyorlar. Başarılarıyla göz kamaştıran Müslüman gençlerin haberini sizin için hazırladık. Okumak İçin Tıklayın

Pek fazla medyaya yansımasa da Müslümanlar da bilim alanında güzel işlere imza atıyorlar. 2018 yılında ödül almış 7 Müslüman bilim adamını sizin için derledik. Okumak İçin Tıklayın

Kızgın çöllerden yağmur ormanlarına, dünyayla iletişimi olmayan kabilelerden buzullara kadar uzanan İslam dini için Kanada’nın Inuvik kasabasının ayrı bir önemi var.Bu kasaba Kuzey Kutbu’na en yakın Camii’ye ev sahipliği yapıyor. 4 bin kilometrelik uzun bir yolculuk ile gelen bu caminin ilginç bir hikayesi var. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz