Davet-TebliğDavetçi Hatıraları

Davetçi Hatıraları Serisi Başlıyor

Uzun zamandır hazırlamaya niyetlendiğimiz yeni bir serinin, yani “Davetçi Hatıraları” serimizin müjdesini nihayet veriyoruz. Daha önce farklı vesileler ile gayrimüslimlere İslam’ı anlatmak temalı haberler ve içerikler yapmıştık. Gelin öncelikle onları kısaca hatırlayalım.

Süleymaniye’de Gönüllülüğün Adresi: Kültürlerarası İletişim Merkezi

“Turistlere İslam’ı Anlatmak” gibi güzel bir amaç etrafında toplanan bir grup insanın kurduğu ve birçok önemli işe imza atmış bir merkezi elimizden geldiğince tanıtmaya gayret etmiştik. Hala okumadıysanız buraya tıklayarak Kültürlerarası İletişim Merkezi’ni ve neler yaptığını öğrenebilirsiniz.

Ünlü Davetçi İstanbul’da

Daha sonra dünya genelinde davet eğitimleri veren Abdurraheem Mccarthy’nin “Da’wah Power” isimli konferansını haber yapıp, verdiği eğitimde öne çıkan noktaları sizin için derlemiştik. O haberimize de şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Abdurraheem Mccarthy
Abdurraheem Mccarthy

Turistlerin İslam Algıları Üzerine

Ardından “Turistlerin İslam Algıları” üzerine bir master tezi yazmış olan ve 10 yıla yakın zamandır gayrimüslimlere İslam’ı anlatan Merve Koca ile Turistlerin Türkiye ve İslam Algıları üzerine güzel bir söyleşi gerçekleştirmiştik. Onun için de buraya tıklamanız yeterli.

30 Dakikada İslamofobi Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Tüm bunları görüp duyunca ben de kendimi tutamamış ve bu güzel atmosferi görebilmek, tecrübe edebilmek maksadıyla soluğu Süleymaniye Camii’nde almıştım. İyi ki de almışım çünkü o gün çok güzel ve unutulmaz bir gündü benim için. Orada yaşadıklarımı siteye yazmıştım ve o yazı sitenin açıldığı günden bu yana en çok okunan yazılar arasına girmişti. Özelden gelen onlarca güzel yorumu saymıyorum bile. Onun linkini de merak edenler için şuraya bırakıyorum.

Danimarkali bir baba ve ogullari

O yazıdan sonra şunu fark ettim ki anlatılmayan o kadar çok ve anlamlı hatıralar var ki. Her biri ayrı mesajlar veren okuduğunuzda içinizde hoş bir kıpırtıya vesile olacak nice hikaye. Hal böyle olunca camide gönüllü olarak İslam’ı anlatan arkadaşlarımıza ulaşıp yaşadıklarını bize yazmasını istedik. Sonunda elimizde bunu bir seriye dönüştürebileceğimiz kadar malzeme birikti ve her hafta sizlerle bu anıları paylaşmaya gayret edeceğiz. Siz de yaşadığınız benzer olaylar varsa bizlere ulaştırabilirsiniz. Aşağıya ekleyeceğimiz linkten davet-tebliğ temalı tüm haberlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Davet-Tebliğ İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu