Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerAmerika Birleşik Devletleri

Detroit’te İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Kolileri

İnfak etmek ve sadaka vermek, İslam’da çokça teşvik edilen, peygamber efendimiz (sav) ve ashabının hayatlarında güzel örneklerine sık sık rastladığımız amellerden. Bu ameller her zaman çok kıymetli olsalar da özellikle bolluk ve bereket ayı Ramazan’da bizler için daha fazla önem kazanıyor. Ramazan’da bu dayanışmanın güzel bir örneği olarak Amerika’nın Michigan eyaletinin Detroit şehrinde ABD İslami Yardım (Islamic Relief USA) ve Detroit İslami Merkezi (Islamic Center of Detroit) derneklerinin koordinasyonunda gönüllüler bir araya geldi ve ihtiyaç sahipleri için binden fazla ramazan kolisi hazırladı.

Organizasyon koordinatörü Wsmah Siddiqui, düşük gelirli ya da mülteci ailelerin oruçlarını açtıklarında yiyecek bir şeyleri olsun diye bir araya geldiklerini belirtirken, yardımda bulundukları ailelerin ya kiralarını ödeyebilecek ya da market alışverişini yapabilecek kadar para kazandığını, fakat her ikisine zar zor güç yetirebildiklerini aktardı.

Islamic Relief Vakfı
Gönüllüler, Islamic Relief

Seksene yakın gönüllü, insanlara sıcak bir iftar sunmak için hazırladıkları kolileri doldurma, yükleme gibi işleri yaparak içlerinde pirinç, un, şeker, makarna ve benzeri bakliyatların olduğu binden fazla koliyi ailelere ulaştırdı.

Gönüllüler Ne Düşünüyor?

Suriyeli 19 yaşındaki Abdul Kadir Azrak, kolileme işinde gönüllü olması için kendisine gelen bir mesaj üzerine “Neden yardım etmeyeyim ki?” diye düşünüp organizasyona katıldığını anlatıyor.

41 yaşındaki Layla Zedan da üç çocuğuyla beraber ilk kez gönüllü olduğunu, yardım faaliyeti içinde yer aldığı için çok heyecanlı olduğunu ve çocuklarının çok eğlendiğini belirtiyor.

Ramazan ayının birleştirici ruhunun güzel bir örneği olan bu gibi faaliyetlerin tüm aya yayılmasını, sonrası için de örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz.

Kaynak
aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu