Worcester İslam Merkezi Ramazanda Yoksulların Yardımına Koşuyor

Amerika’daki Worcester İslam Merkezi bölgedeki hayırseverlerin desteğiyle yiyecek dağıtarak Ramazan ayında yoksulların yardımına koşuyor.

0
365
Worcester İslam Merkezi

“Sevdiğiniz şeyleri Allah yolunda infak etmedikçe asla iyiliğe eremezsiniz. Her ne infak
ederseniz, şüphesiz ki Allah onu bilir.” (Âl-i imrân: 92)

İslam’da yardımlaşma ve dayanışmanın en önemli kavramlarından biri olan infak, bereketiyle gelen Ramazan ayında iyiliği yaymak için yapılabilecek en güzel işlerden biri. Bu Ramazanda virüs sebebiyle evlere kapanmış olsak da, dünyanın farklı yerinden manzaralar gösteriyor ki pandemi infak yapmaya engel değil. Bu haberimizde sizlere, bu manzaralardan birine ev sahipliği yapan Amerika’daki bu kurumun Ramazan ayında yaptığı infak faaliyetlerinden bahsedeceğiz.

Paylaşmak 1

ABD’nin Worcester şehrindeki yerel bir İslam Merkezi, Ramazan ayı boyunca bölgedeki yoksullara yardım etmek için kollarını sıvadı. Pandemiden önceki yardımlarını Merkez içerisinde yardım yemeği vererek yapan Worcester İslam Merkezi, bu sene virüs sebebiyle bir değişikliğe gitti. Merkez, Ramazan hazırlıkları süresince bir Pazar günü öğleden sonrasında bölgedeki ailelere ‘gıda dağıtım gezisi’ düzenledi. Covid kısıtlamalarına uyularak yapılan bu yardım faaliyetinde, 300’den fazla gönüllü yardım arabalarının bagajına yiyecek kutuları koyarak faaliyeti gerçekleştirdi.

Erzak 2

“Yiyeceğe ihtiyacı olan herkese yardım etmek istediğimiz için bu gıda dağıtımına çıktık.” diyen İslami Merkez’in sözcüsü Tahir Ali, Ramazan ayında yardımlaşmanın önemine de dikkat çekiyor:

“Bu ay muhtaç insanları hatırlamamıza vesile oluyor. Dünyadaki diğer Müslüman toplulukların yaptığı gibi biz de insanların geçimlerini sağlayabilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kutuyu arabaya koyduğunuz anda, karşınızdaki kişinin gülümsemesini gördüğünüzde çok iyi hissediyorsunuz. İslam’da bir tebessüm bile sadakadır.”

Bu güzel yardım manzaralarını sizlerle daha çok buluşturmak dileğiyle.

Kaynaklar

  1. Paylaşmak, kaynak: https://www.facebook.com/wicmasjid
  2. Erzak, kaynak: https://www.facebook.com/wicmasjid
Kaynakhttps://aboutislam.net
Önceki İçerikRamazan Söyleşileri: Kazakistan’da Ramazan
Sonraki İçerikRamazan Söyleşileri: Afganistan’da Ramazan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz