Diriliş Muştusu Bir Proje: Ailecek Secdedeyiz

0
533
Ailecek Secdedeyiz

İslam’ın temel direği olan namaz, Peygamberimiz’in (s.a.v) de söylediği gibi “Namaz Müminin Miracıdır.” sözüyle taçlanmıştır. Biz Müslümanlar olarak da bu direği kökten sağlamlaştırmak gayesiyle yaşamaktayız.

Çağımız teknoloji çağı ve bizler de bazen kendimizi teknolojinin büyüsüne kaptırabiliyoruz. Bunun sonucunda pek çok şeyi ne yazık ki ihmal ediyoruz. Bunların en başında ise namaz geliyor, ardından ise dünyadaki cennetimiz ailemiz.

İslam’ın Temel Direğini Sağlamlaştırma

Siyer Vakfı’nın gerçekleştireceği bu güzel programla beraber İslamiyet’in temel direğini dünyadaki cennetimiz ailelerimizle koruma ve sağlamlaştırma gayesini gerçekleştirmeye gayret etmiş olacağız.

Ailecek Secdedeyiz

Ayda bir defa organize edilecek olan proje vesilesiyle sabah namazlarında bir araya gelinmesi planlanıyor. Her ay farklı bir camide gerçekleştirilecek program, sabah namazı, bir ayet, bir hadis ve sabah duasıyla bereketlenecek.

Önümüzdeki 24 Kasım günü Süleymaniye Cami’sinde Muhammed Emin Yıldırım Hocamızın katılımıyla ilk programın gerçekleştirilmesi ön görülüyor.

Ve elbette gözümüzün nuru, evlerimizin neşe kaynağı çocuklarımız da programda unutulmadı. Aileleriyle namazlarını kılan minikler, namaz çıkışlarında sürpriz hediyelerin sahibi olacak. Ardından da çorba ikramı ile hem madden hem de manen içimiz ısınacak.

Önümüzdeki programların tarihleri ve gerçekleştirilmesi ön görülen camiler şu şekildedir:

29 Aralık Pazar: Şehzadebaşı Camii

26 Ocak Pazar: Mihrimah Sultan Camii (Edirnekapı)

23 Şubat Pazar: Yavuz Sultan Selim Camii

1 Mart Pazar: Sultanahmet Camii

19 Nisan Pazar: Osmanlı Mescidi

Önceki İçerikİslamofobi İle Mücadele Edenler: Amerika Birleşik Devletleri
Sonraki İçerik7. İİT Helal Expo 2019 Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz