İçerikler

Açık Medeniyet

Selçuklu’dan Osmanlı’ya, Hindistan’dan Endülüs’e İslam, toplum ve medeniyeti…

Medeniyetleri kim kurar? Bir medeniyet kurabilmek için gerekli olan mukavvim unsurlar nelerdir? Bir medeniyet inşasının bizim için önemi nedir? Bu noktada bize düşen sorumluluklar ve fedakârlıklar nelerdir?

İşte, “Medeniyet” kavramı üzerinden tarih ve hakikat yorumlamasının yapıldığı, temelde açık medeniyetin ne olduğu, temsilcilerinin kimler olduğu ve bir dünya düzeni olarak tesis edilip edilemeyeceğine ilişkin konulara değinilen programda herkes kendinden bir şeyler bulacak.

Medeniyet

Çağrısı, çağını aşan kimselerden olmak, böyle kimseleri yetiştirmek istiyorsak önce çağrımızın, teklifimizin ne olduğunun bilincinde olmak zorundayız. Açık Medeniyet programı, bir zamanlar çağrısı, çağını kurmuş bir medeniyetin derinliklerine inmektedir. Aynı zamanda insanlık genelinde ve Müslümanlar özelinde soru ve sorunların izini sürerek çözüme ilişkin noktalara göz kırpmaktadır.

70’i aşkın bölümü ile program, günümüz problemlerinin farkında olan, çözüme dair neler yapabileceğinin peşine düşen, teklif sahibi hocalarımız tarafından sunuluyor. Prof. Dr. Recep Şentürk ve Prof. Dr. Tahsin Görgün’ün sunduğu “Açık Medeniyet” programı her hafta cuma günü yeni bölümüyle sizlerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu