Kanser Hastalarına Destek

0
122
Hatice Ayat Qorti

Bu kış mevsiminde içimizi ısıtacak iki güzel haberimiz var. Birisi Fas diğeri Mısır’dan. Hatice Ayat al-Qorti.. 72 yaşında dul bir kadın. Eşini 2009 yılında kanser sebebiyle kaybetmiş. Eşinin hasta olduğu zamanlarda hastaneye gelip giderken oradaki kanser hastaları ve yakınları ile ilgili bir husus dikkatini çekmiş. Hatice fark ediyor ki konaklama ve ulaşım gibi sebeplerden ötürü birçok insan tedavilerini terk etmek zorunda kalıyorlar.

“Bu insanların sorunlarına ben merhem olacağım”

Bu duruma seyirci kalamayan Hatice birilerinin elini taşın altına koyması gerektiğini anlıyor ve bir karar alıyor. “Bu insanların sorunlarına ben merhem olacağım.”  Peki bunu nasıl mı yapıyor ?

Kanser Hastalarına Destek
Kanser Hastalarına Destek 1

Öncelikle eşinin emekli maaşından olan 450 dirhemlik bir fon ile evini açıyor bu insanlara. Tabi ki bu samimi niyete destek gecikmiyor ve zamanla çevrenin de desteğiyle Jannah (Cennet) Vakfı’nı kuruyorlar. Hasta insanların yeme, içme, barınma gibi temel ihtiyaçlarına bu vakıf aracılığıyla destek oluyorlar.

Kanserli Çocuklara Destek

Diğer haberimiz ise Kahire’den. 50li yaşlarda kasaplık yapan güzel bir insan Kahire’nin kanserli çocuklarının derdiyle dertlenmiş. Ve kanserli çocuklar için açılmış meşhur hastanede -bilinen adıyla Hospital 57357- kalan hasta yakınlarına barınma ihtiyaçları için destek sağlıyor. Ayrıca kendi kasap dükkanındaki gelirlerin bir kısmıyla da beslenme ihtiyaçları için hastalara ve yakınlara yardımcı oluyor.

Görsel Kaynağı

  1. Kanser Hastalarına Destek, https://ilmfeed.com/wp-content/uploads/2018/11/khadija-qarti.jpg
KaynakAboutislam.net
Önceki İçerikMalezya’daki Camiler
Sonraki İçerikİki Dünya Arasında: Almanya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz