Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerKanada

Montreal’de Ramazan İçin Düzenlenen Pazar

İslamiyet’in kutsal aylarından Ramazan ayına bu yıl da kendisine özel hazırlıklarla girildi. Montreal’de Ramazan ayı öncesinde Azzdah Events tarafından Dollard-des-Ormeaux’daki Karnak Shriners‘ta bir Ramazan pazarı düzenlendi.  Bu Ramazan pazarının amacından bahseden Amber ve Amel Yunus kardeşler, pazarın asıl amacının yerel işletmeleri desteklemek ve Müslüman olan Montreal halkının hazırlıklarına ortak olmak istediğini belirtti.

Amber, “İnsanların Ramazan için bir şeyler satın alabilecekleri ve ona hazırlanabilecekleri bir platform oluşturuyoruz” dedi. “Yani tatlılar, giysiler, takılar, insanların bu festivale hazırlanmak için ihtiyaç duyacağı her şey var.Farklı türde yiyeceklere ihtiyacımız var. Tıpkı yılbaşı gibi bayramda kullanacağımız kıyafetlere, takılara ihtiyacımız var. Bizim için bayram zamanı. Ramazan ayı için de önceden hazırlık yapıyoruz.”

Amber, “Ramazan ayında en büyük şey orucu yemekle açmamızdır” dedi. “Yani bugün insanların buradan satın alabileceği paketlenmiş gıdalarımız var. Makaron gibi tatlılarımız var. Hurmalarımız var. Hurma Ramazan için en önemli şeylerden biridir. Orucumuzu hurma ile açarız.”

ramazan pazarı

Bu pazara İslami ev dekoru, el yapımı ev yemekleri ve giyim hizmeti sunan 27 işletme katıldı. Gıda harici olan ürünler arasında geleneksel Hint, Bangladeş, Pakistan ve Afgan kıyafetleri yer aldı.

Müslümanlar için kutsal olan Ramazan ayında ibadetin öneminin oldukça büyük olmasıyla beraber yardımseverlik de oldukça önemlidir. Müslümanlar birbirlerine her konuda yardım eder, sofralarını birbirlerine açarlar. Bu yardımlaşmanın verdiği his bambaşkadır. İnşallah bu yıl da 23 Mart Perşembe günüyle beraber Müslüman dünyası barış ve mutlulukla dolar.

Kaynak
aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu