Şiddetli Fırtına Sonrası Felaketzedelere Kapılarını Açtı

144

Sığınaklarımız camiler… Namaz için kalktığımız vakit de aslında alemlerin Rabbine sığınmıyor muyuz sahi? Görülen o ki camilerimiz farklı sığınma türlerine de ev sahipliği yapıyor.

Oldham Camii Greater Manchester’a uğramış ve Kuzey Avrupa’nın büyük bir bölümünü karlar altında tutan şiddetli soğuk hava nedeniyle sığınak ihtiyacı olan herkese kapılarını açtı. Merkezin imamı olan Mohammed İkbal, Geotv’ye şunları kaydediyor:

“Eğer bir ihtiyacı olan varsa, gece boyunca ihtiyaç giderilene kadar kapılarımız açık olacak. Birçok evsiz insana sıcak giysiler verdik ama dün gece bu kıyafetlerin yetmeyeceğini fark ettik. Şimdi kapılarımızı açmak istiyoruz çünkü onlar da sıcak bir yerde kalmayı hak ediyorlar. Bu yıl hava çok kötüydü, kasabadaki evsizlerin sayısı inanılmaz şekilde arttı, bu yüzden bunun yapılması gereken doğru şey olduğunu hissettik.”

5.000 kişilik cemaat kapasitesi ile kuzeybatıdaki en büyük Müslüman tesislerinden biri. Evsizler için yedek odaları da var. Caminin, birçok genç dahil olmak üzere, gece başına 10-15 kişinin barınması bekleniyor. İkbal ayrıca sözlerine şunları ekliyor:

“Gönüllüler en başta gençlerden oluşuyor çünkü Greater Manchester’daki evsizlik krizini ve fentanil ölümü vakasını duymuşlar. Bunun üzerine bizlere yardım etmek istediler.”

“Evsiz ve dışarıda uyuyan birini tanıyorsanız, o zaman onları EIC’ye getirin veya EIC’yı arayın. Onlara barınak ve yiyecek sunacağız İnşAllah.”

Sibirya’dan gelen kutup soğu ile sıcaklıkların -6 dereceye düştüğü görüldü. Beş yıl içindeki en soğuk Şubat olduğu bildirildi.

Diğer Güzel Haberler

İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılardan dolayı çeşitli uzuvlarından yaralanan ve bir kısmını kaybeden bu gençler, bedenlerinde bulunan engellerin hayallerinin önüne geçemeyeceğinin canlı örneği oldular. Okumak İçin Tıklayın

İspanya’nın Katolik dindar kentlerinden Avila’da yaşayan 62 yaşındaki Miriam Cuenca, 18 yıl önce Müslüman olmasının ardından yaşamını adadığı İslama verdiği hizmetlerle dikkati çekiyor. Okumak İçin Tıklayın

Kötülüklerin etrafımızı bir sis bulutu gibi sardığı şu çağda iyiye ve güzelliğe öylesine ihtiyacımız var ki… İyiliğin geleceğine inanan insanlar için bir umut her daim vardır. Hadi böylesine güzel bir haber için rotamızı Yeni Zelanda’ya çevirelim. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz