Müslüman Gençlerden Anlamlı Gül Mesajı

0
243

Bir grup genç Müslüman 10 Avrupa ülkesinde sokak sokak gül dağıttı. Temel İslami konular hakkında yoldan gelip  geçenlere bilgi vermek için etkinlik standları kurdular. Böylelikle İslam hakkındaki korkuların ne kadar yersiz olduğunu ve İslam’a karşı önyargıların da ne kadar manasız olduğunu en pratik şekilde göstermiş oldular. Yolculara bilhassa empati yapmanın ne denli mühim olduğunu da hatırlatmış oldular.

Peki ama kimdi bu Müslüman gençler?

The Islamic Community of Milli Görüs(ICMG) adlı bir topluluk çatısı altında düzenlenen etkinlikte gençler Almanya’dan Hollanda’ya; Avusturya’dan Belçika’ya, Fransa, Danimarka, Norveç, İtalya, Kanada ve İsveç dahil olmak üzere tam 10 ülkeyi kapsayan bir tura çıktılar. Müslüman gençler gittikleri yerlerde yolculara da çeşitli çiçekler verdiler. Organizatörlere göre yaklaşık 210,000 insana çiçek takdim edilmekle beraber yine bu insanlara İslam dini hakkında bilgi de verilmiş oldu.

Bu etkinlik ayrıca ICMG tarafından “Merhaba, Ben Bir Müslümanım” adlı etkinlik dizisinin 6. olarak tertip edildi.

Etkinliğin başlarında sadece Belçika’da bile 50 Müslüman gencin katılımıyla 6 şehir merkezine İngilizce ve/veya  Fransızca “Merhaba, Ben Bir Müslümanım” yazılı bilgilendirme standları kuruldu.

Milli Görüş Topluluğu, Türk kökenli olmasına rağmen uluslararası toplumda farklı gruplardan üyeler de barındırıyor. 1970’lerde Avrupa’daki  ilk şubesi olan Almanya ICMG, açıldığından bu yana gönüllülerini hayli arttırdı. Bugün yaklaşık 87,000 üyeye ulaşmış durumdalar. Üstelik bu sayı yalnızca Avrupa’daki bağışçı ve gönüllülerden oluşanların sayısı.

Milli Görüş Hareketi’nin dini aktiviteleri halen daha 11 Avrupa ülkesinde kültür merkezleri ve 514 camii içerisinde yürütülmeye devam ediyor.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir !

2018 Yılının Müslüman Bilim Adamları

Camiye Bırakılan Anlamlı Mektup

Londra Camii Evsizlere Ev Oldu

El Ele Verip Şehri Temizlediler

Sıradışı Bir Davetçi: Gece Kulübü Vaizi

Fakirlere Ücretsiz Hizmet Sunan Klinik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz