Sadaka Günü Etkinliği Başladı

Bu yazı 28 kez okunmuştur.

İyiliği ve güzelliği çevremize ne kadar yaymaya çalışırsak çalışalım az kalır kanaatindeyiz. Hele ki şu asırda iyiliğe fazlasıyla ihtiyacımız var. Bu güzel proje ise Birleşik Krallık’tan geliyor. Haberimiz için gelin öyleyse İngiltere’ye uzanalım.

2015 yılında başlatılan “Sadaqa Day” etkinliği, Birleşik Krallık’ta ihtiyaç sahibi olanları desteklemek üzere Müslümanları ve gayrimüslimleri bir araya getiren bir girişim. Bu girişim ile Müslümanlar, sadakanın sadece bir miktar para vererek yapılan bir ibadet olmadığını insanlara göstermek istiyorlar.

Bu sadaka eylemi yeri gelir kardeşine tebessüm etmek olur, yeri gelir yolları temizlemek olur, yeri gelir hastaları ziyaret etmek olur. Yani her insana faydalı olan ve bizi Rabbimizin rızasına götürecek her şeyi bunun içine dahil edebiliriz. Sadaqa Day ekibi web sitelerinde yayınlanan bir videoda şöyle diyorlar:

“Sadaka günü fikri, insanları sadaka olarak sadece para vermek yerine, hayır işleri için bir şeyler yapmaya teşvik ediyor. Bu gerçekten de sadakanın en iyi tanımı.”

Yıllık düzenlenen etkinlik, topluluklar arasında köprü görevi gören ve büyüyen bir başarı haline geldi. Camilerden toplum merkezlerine, İngiliz Müslümanlar ve gayrimüslimler; sadaka kavramına farklı bir yaklaşım katan bu etkinliği desteklemek için bir araya gelmekte.

Diğer Güzel Haberler

Bilhassa kötülüğün etrafımızı bir ağ gibi sardığı yaşadığımız şu çağda örnek davranışlara çok ihtiyacımız var. Okumak İçin Tıklayın

Aile kurumu toplumun çekirdeğini oluşturan yapı. Aynı zamanda teknolojik ve ekonomik şartlardan, gelişmelerden en fazla etkilenen; parçalanmakla yüz yüze olan bir yapı. İletişimin en hızlı ve gelişmiş çağını yaşamamıza rağmen aile bireyleri olarak iletişim kuramaz hale geliyoruz. Okumak İçin Tıklayın

Bugün bir inceliğin ve nezaketin haberini sizlerle paylaşacağız. Dünya genelinde artan İslamofobi karşısında hala ferasetiyle hareket insanları görmek umut verici. Bu güzel haberlerden biri için Avrupa’ya uzanalım. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz