Sadaka Günü Etkinliği Başladı

0
178
Sadaqa Day,,

İyiliği ve güzelliği çevremize ne kadar yaymaya çalışırsak çalışalım az kalır kanaatindeyiz. Hele ki şu asırda iyiliğe fazlasıyla ihtiyacımız var. Bu güzel proje ise Birleşik Krallık’tan geliyor. Haberimiz için gelin öyleyse İngiltere’ye uzanalım.

2015 yılında başlatılan “Sadaqa Day” etkinliği, Birleşik Krallık’ta ihtiyaç sahibi olanları desteklemek üzere Müslümanları ve gayrimüslimleri bir araya getiren bir girişim. Bu girişim ile Müslümanlar, sadakanın sadece bir miktar para vererek yapılan bir ibadet olmadığını insanlara göstermek istiyorlar.

Bu sadaka eylemi yeri gelir kardeşine tebessüm etmek olur, yeri gelir yolları temizlemek olur, yeri gelir hastaları ziyaret etmek olur. Yani her insana faydalı olan ve bizi Rabbimizin rızasına götürecek her şeyi bunun içine dahil edebiliriz. Sadaqa Day ekibi web sitelerinde yayınlanan bir videoda şöyle diyorlar:

“Sadaka günü fikri, insanları sadaka olarak sadece para vermek yerine, hayır işleri için bir şeyler yapmaya teşvik ediyor. Bu gerçekten de sadakanın en iyi tanımı.”

Yıllık düzenlenen etkinlik, topluluklar arasında köprü görevi gören ve büyüyen bir başarı haline geldi. Camilerden toplum merkezlerine, İngiliz Müslümanlar ve gayrimüslimler; sadaka kavramına farklı bir yaklaşım katan bu etkinliği desteklemek için bir araya gelmekte.

Kaynakhttps://www.facebook.com/sadaqaday/
Önceki İçerikTeksas’ta Kapılar Herkese Açık
Sonraki İçerikKendini Sokak Köpeklerine Yardıma Adadı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz