İnsanlığa Örnek Olacak Klinik

0
Bu yazı 34 kez okunmuştur.

El Bari Halk Sağlığı Kliniği, San Antonio’da başka hiçbir klinikte bulunmayan bir özelliği ile ön plana çıkıyor. O da hizmetlerini dil/din ırk ayrımı yapmadan tamamen ücretsiz olarak sunması. San Antonio Express News gazetesine verdiği demeçte, karısı Dr. Sarah Samreen ile birlikte kliniği kurmuş olan Dr. Suhaib Haq, “Gelen herkesi, hatta sigortalıları bile tedavi edeceğiz.” dedi.

Tamamen Müslüman gönüllülerden oluşan bir ekip tarafından işletilen merkez, şehirdeki muhtaçlara hizmet etmek için şimdilik sadece cuma ve pazar günleri açılıyor.

Haq, kliniğin hastalarının genellikle birkaç kategoriye girdiğini söyledi; sağlık sigortasından faydalanamayan fakir çalışanlar, mülteciler, öğrenciler ve San Antonio’ya gelen ziyaretçiler.

Hastalıkları ve felçleri önleme amacıyla yola çıkan klinik şimdiden birkaç kanser hastasının erken teşhis ile kurtulmasına vesile olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Hastanenin kurucuları olan Samreen ve Haq çifti, onları bu hizmeti yapmaya iten, onların çabalarına temel teşkil eden şeyin dini inançları olduğunu söylüyorlar. Ardından Samreen

“Nasıl ki yemek yemek vücudumu besliyorsa burada çalışmak da ruhumu besliyor.”

diyerek hissiyatını dile getiriyor.

Kaynak:

https://www.expressnews.com/lifestyle/health-family/article/Free-San-Antonio-Muslim-clinic-treats-the-12799700.php

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here