İnsanlığa Örnek Olacak Klinik

Yaşamımızda kıymetini hakkıyla bilemediğimiz birçok şey var gerçekten. Bunlar arasında sağlık ise önemli bir yer kaplıyor. Bir grup insanın, insanların sıkıntılarını giderebilmek ve onlara yardımcı olabilmek için gerçekleştirdiği bu proje ise gerçekten takdire şayan.

El Bari Halk Sağlığı Kliniği, San Antonio’da başka hiçbir klinikte bulunmayan bir özelliği ile ön plana çıkıyor. O da hizmetlerini dil/din ırk ayrımı yapmadan tamamen ücretsiz olarak sunması. San Antonio Express News gazetesine verdiği demeçte, karısı Dr. Sarah Samreen ile birlikte kliniği kurmuş olan Dr. Suhaib Haq, “Gelen herkesi, hatta sigortalıları bile tedavi edeceğiz.” diyor.

Tamamen Müslüman gönüllülerden oluşan bir ekip tarafından işletilen merkez, şehirdeki muhtaçlara hizmet etmek için şimdilik sadece cuma ve pazar günleri açılıyor.

Haq, kliniğin hastalarının genellikle birkaç kategoriye girdiğini söylüyor; sağlık sigortasından faydalanamayan fakir çalışanlar, mülteciler, öğrenciler ve San Antonio’ya gelen ziyaretçiler.

Hastalıkları ve felçleri önleme amacıyla yola çıkan klinik şimdiden birkaç kanser hastasının erken teşhis ile kurtulmasına vesile olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Hastanenin kurucuları olan Samreen ve Haq çifti, onları bu hizmeti yapmaya iten, onların çabalarına temel teşkil eden şeyin dini inançları olduğunu söylüyorlar. Ardından Samreen:

“Nasıl ki yemek yemek vücudumu besliyorsa burada çalışmak da ruhumu besliyor.” diyerek hissiyatını dile getiriyor.

Diğer Güzel Haberler

Dünyanın en büyük spor organizasyonu yaklaşırken; Tokyo, binlerce Müslüman atletin ve seyircinin 2020 yılında Japonya’da düzenlenecek olan Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Olimpiyatı süresince faydalanabileceği mobil mescitler tesis ediyor. Okumak İçin Tıklayın

TARIC İslam Merkezi’nin, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in doğum günü vesilesiyle başlattıkları yemek dağıtımı etkinliği, bir ay boyunca ihtiyaç sahipleriyle buluşacak. Okumak İçin Tıklayın

Ülkemizde birçok cami bulunmakta fakat bu olanakların her ülkede aynı olduğu söylenemez. İşte o ülkelerden biri de Hırvatistan. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz