Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Haberlerİngiltere

Arsenal’den Deprem Bölgesine Destek

Ülkemizin elim bir depremin ardından yaralarını sarmaya çalıştığı bu günlerde, dünyanın her yerinden yardımlar ve fonlarla ülkemizin acil ihtiyaçları gönderilmeye, deprem bölgesine insani yardım ulaşmaya devam ediyor. Bu felaketin yaralarının sarılması adına İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal de depremzedeler için insani yardımlarını bölgeye gönderdi.

Arsenal depremzedelere destek

Takımın internet sitesinde yapılan açıklamalarda, depremde hayatını kaybedenler için baş sağlığı dilenirken; bölgeye insanı yardım ulaştırmak için lokal derneklere ulaştıkları belirtildi. Buna göre Arsenal Vakfı, özellikle depremzede çocukların maddi ve manevi ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yürüten küresel yardım ortakları Save The Children’a bağışta bulunarak felaketten harap olan yerleri desteleyecek. Bununla beraber Kıbrıs Türk Toplumu Derneği’ne ulaşıp, bölgedeki ciddi uyku tulumu eksikliğini öğrendiklerini belirten Arsenal Vakfı, HIS kilisesiyle beraber uyku tulumu, kışlık giysi, mont, rüzgar çadırları ve normal çadırlardan oluşan iki TIR yardım malzemesini Londra Heathrow Havalimanı’ndan deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Türkiye’ye gönderdi.

Kıbrıs Türk Toplumu Derneği, HIS kilisesi, Türk Polis Derneği ve Türkiye Büyükelçiliği ile yaptıkları iş birliği ile gerekli yardımları ulaştırmaya çalıştıklarını, bu yardımlarla beraber İngiltere’den depremden etkilenen herkese sevgilerini ve umutlarını gönderdiklerini söyleyen Arsenal kulübü, gelecek vadede de gerekli yardımlara devam edeceklerini belirtti.

Yoluyla
arsenal
Kaynak
aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu