Premier Lig’in Müslüman Yıldızları Umre Yolunda

134

Premier Lig sezonunun sona ermesiyle beraber Manchester United’ın Müslüman oyuncusu Paul Pogba ve Chelsea’li defans Kurt Zouma, Mekke-i Mükerreme’den Umre fotoğrafları paylaştılar.

Instagram üzerindeki karelerde Pogba, arkadaşları ve Kurt Zouma Mekke’de “Hayattaki önemli şeyleri asla ihmal etme” sloganı ile boy gösteriyor.

Pazar günü sona eren Premier Lig akabinde Suudi Arabistan’a uçan ikili, Mübarek Ramazan ayında diğer milyonlarca Müslüman gibi umre yapmakla şereflendiler. 26 yaşındaki oyuncu, Ramazan’da sıklıkla Umre yapmasıyla meşhur.

Zenginliği ve şöhreti bir tarafa, Pogba her şeyden önce dindar bir Müslüman. Öyle ki, günlük hayatta giydiği fiyakalı kıyafetleri, Umre dolayısıyla, mütevazı bir ihram’la değiştiriyor.

 

Pogba’nın memleketi, 2013 verilerine göre % 85’inden fazlası Müslüman olan bir Batı Afrika ülkesi.

Tek Kaçış Yolu Futbol

Futbolun Müslüman yıldızı, “evim” diye tarif ettiği Parisian mahallesinden bahsederken, oradaki uyuşturucu ve sair kötü alışkanlıkların kol gezdiğinden bahsediyor. Tek kaçış yolu olarak gördükleri ise futbola sarılmak.

Dinibütün annesi Yeo Hanım sayesinde bu merakını mesleğe dönüştürebilen oyuncu, annesiyle arasındaki bu güçlü bağa atfen, kazandığı Dünya Kupası madalyasını ona hediye etmiş.

Manchester United’ın 2017 yılında Avrupa Ligi’nde kazanmasında rol oynayan oyuncu, Umre ibadeti ile Allah’a şükrünü dile getirmişti. Benzer bir şekilde 2018 yılında da Dünya Kupası başlamadan önce bir Umre gerçekleştirmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir !

Kuzey Kutbunun İlk Camisi

Her Şey O Ezanı İşitmesi İle Başladı

Burada Her Şey Güvene Dayalı

Sıradışı Bir Davetçi: Gece Kulübü Vaizi

Sadaka Günü Etkinliği Başladı

Hacca Gidebilmek İçin 16 Yıl Mendil Sattılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz