Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerTürkiyeYardım Faaliyetleri

Çalışsın Motosikletler! Rotamız İyilik

Ülkemizin de içinde bulunduğu ve küresel bir sorun haline gelmiş olan zorlu pandemi sürecinin mağdurlarından önemli bir kısım 65 yaş üstü insanlarımız oldu diyebiliriz. Günlük alışveriş ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan yaşlılarımızın bu süreçteki en büyük yardımcıları güvenlik güçlerimiz ve gönüllü kardeşlerimiz oldu. Bugünkü haberimizde de bu sürecin gönüllülük esaslı motorsikletli kahramanları olan 7 kardeşimizi Allah onlardan razı olsun diyerek tanımaya başlayalım.

Kastamonu’da 37 Riders Motosiklet Kulübü üyeleri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında “korana ile mücadele destek timi” oluşturdu. Tim üyeleri ilk önce Kastamonu Belediyesi’ne, 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarının ulaştırılması noktasında zabıta ekiplerine yardımcı olmak istediklerini belirttiler. Daha sonra kendi aralarında topladıkları parayla 40 gıda kolisi alıp sokak sokak gezerek ihtiyaç sahiplerine dağıttılar.

37 Riders Motosiklet Kulübü Kurucusu Fatih Peker, yaptığı bir açıklamada Covid-19 nedeniyle ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini ve kendilerinin de ellerinden geleni yapmak istediklerini belirterek şunları kaydediyor:

“Covid-19 salgınına karşı, hem mülki idare hem de yerel yönetimle birlikte hareket etmek istedik. Bu kapsamda korona ile mücadele destek timi oluşturarak 65 yaş üstü ve ihtiyacı olanların, belediye bize görev verdiği takdirde ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Lojistik desteği sağılıyoruz.”

Kampanya
Çalışsın Motosikletler! Rotamız İyilik 1

Tim üyelerinin “Bizim de çorbada tuzumuz bulunsun.” dediğini ifade eden Peker, sözlerine şunları da ekledi:

Ramazan ayının da gelmesiyle yardım kolileri topladık. Bu kolileri ihtiyacı olanlara sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kanalıyla gelen listelere göre dağıtıyoruz. Kolilerde temel ihtiyaç malzemeleri var. Bir aileye yaklaşık 10 gün yetecek gıda malzemesi var. Motosiklet kulüpleri sık sık sosyal sorumluluk projelerine katılıyor. Biz de boş durmak istemedik. Kurduğumuz timde 7 motorcumuz var. İhtiyaç olursa bu sayıyı fazlalaştırabiliriz. Bu 7 arkadaşımız haftanın her günü bir kişi olacak şekilde nöbet tutuyor.”

Tim üyesi Nedim Odabaşı ise böyle bir kampanyada bulunmaktan mutluluk duyduğunu şu sözlerle vurguluyor:

“Bu zor günlerde memleketimizdeki insanlarımıza yararlı olabilmek istedik. Yaptığımız yardım paketlerimizi arkadaşlarımızla evlere bırakıyoruz.”

Yaşlısından gencine yaşanılan her zorlukta birlik olup elinden geleni yapmaya çalışan bir millete mensup olduğumuz için ne kadar şükretsek azdır. Bu süreçte de ihtiyaç sahiplerini unutmayıp elinden geleni yapan herkese şükranlarımızı iletiyoruz. Allah sizlerden razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu