HaberlerHac-UmreMalezya

Hacca Gidebilmek İçin 16 Yıl Mendil Sattılar

Azim ve sabır, üzerinden geçmekte olduğumuz dünya için gerçekten iki önemli azık. Çoğu zaman bunlara sahip olma hususunda zorluk yaşıyoruz. Bu haberimizde bizlere örneklik teşkil eden ve sabırlarının karşılığını alan bir çiftten söz edeceğiz.

Malezya’nın Pahang şehrinin Kuantan Belediyesi’nden engelli bir çift, engellerini aşarak, Mekke’ye hac yapma şansı elde etmek için 16 yıl boyunca mendil satarak sıkı bir şekilde çalıştı.

Rohani Noh, 10 Ağustos Perşembe günü Malezya’nın Digest gazetesine verdiği demeçte şöyle diyor:

Mendil satışından elde ettiğimiz kazanç ve duyarlı vatandaşların bağışları, Mekke için gerekli bütçeyi karşıladı. İslam’ın beşinci şartını yerine getirmenin ne büyük nimet olduğunu idrak ediyoruz.

16 Yil Mendil Satan Cift

16 yıldır para biriktirmek için yaptığımız sıkı çalışma sonuç verdi. Bütün dualarım kabul oldu. Kutsal topraklara yolcu olduğum için çok minnettarım ve çok heyecanlıyım.

Diyor, 21 torunlu büyükanne.

Noh 65 ve kocası Mohd Kenali Aziz 80 yaşında. Kuantan’da bir ziraat pazarında son 16 yıldır her gün mendil sattılar. Tüm bu yıllar boyu bekledikten sonra, ikisi de nihayet hacca yetecek kadar para biriktirdiler. Bu yıl Allah’ın izniyle Mekke’ye hacca gidecekler.

Çiftin iki çocuğu Sayana ve Ani Sharil kutlu yolculuk sırasında onlara eşlik edecek. Dünyanın dört bir yanından gelen Müslümanlar, her yıl İslam’ın beşinci şartı olan haccı eda etmek için Mekke’ye akın ediyorlar. Bu sene bu güzel aile de o kafilede.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu