Hacca Gidebilmek İçin 16 Yıl Mendil Sattılar

101

Azim ve sabır, üzerinden geçmekte olduğumuz dünya için gerçekten iki önemli azık. Çoğu zaman bunlara sahip olma hususunda zorluk yaşıyoruz. Bu haberimizde bizlere örneklik teşkil eden ve sabırlarının karşılığını alan bir çiftten söz edeceğiz.

Malezya’nın Pahang şehrinin Kuantan Belediyesi’nden engelli bir çift, engellerini aşarak, Mekke’ye hac yapma şansı elde etmek için 16 yıl boyunca mendil satarak sıkı bir şekilde çalıştı.

Rohani Noh, 10 Ağustos Perşembe günü Malezya’nın Digest gazetesine verdiği demeçte şöyle diyor:

“Mendil satışından elde ettiğimiz kazanç ve duyarlı vatandaşların bağışları, Mekke için gerekli bütçeyi karşıladı. İslam’ın beşinci şartını yerine getirmenin ne büyük nimet olduğunu idrak ediyoruz.”

“16 yıldır para biriktirmek için yaptığımız sıkı çalışma sonuç verdi. Bütün dualarım kabul oldu. Kutsal topraklara yolcu olduğum için çok minnettarım ve çok heyecanlıyım.”

Diyor, 21 torunlu büyükanne.

Noh 65 ve kocası Mohd Kenali Aziz 80 yaşında. Kuantan’da bir ziraat pazarında son 16 yıldır her gün mendil sattılar. Tüm bu yıllar boyu bekledikten sonra, ikisi de nihayet hacca yetecek kadar para biriktirdiler. Bu yıl Allah’ın izniyle Mekke’ye hacca gidecekler.

Çiftin iki çocuğu Sayana ve Ani Sharil kutlu yolculuk sırasında onlara eşlik edecek. Dünyanın dört bir yanından gelen Müslümanlar, her yıl İslam’ın beşinci şartı olan haccı eda etmek için Mekke’ye akın ediyorlar. Bu sene bu güzel aile de o kafilede.

Diğer Güzel Haberler

Tüketim ve enâniyetin arttığı çağımızda, iyi insanların varlığı ümitlerimizi canlı tutuyor. İnsanlık boyunca var olan, infak, ihsan ve îsar gibi güzel duyguların yaşatıldığını, şükür ki bugünlerde birçok alanda görüyoruz. Okumak İçin Tıklayın

Bir 23 Şubat gecesi Massachusetts’deki Harvard Üniversitesi’nden Müslüman öğrenciler bir araya geldiler. Ve Suudi Arabistan’a yaptıkları manevi yolculuklarına dair anılarını paylaştılar. Okumak İçin Tıklayın

Detroit’te bulunan Wayne Devlet Üniversitesi’ndeki Müslüman öğrenciler derneği Midtown’da bulunan Detroit İslam Merkezi’nin dışına ‘Almak istediğin kadar al, bırakabildiğin kadar bırak’ sloganıyla birlikte bir iyilik kutusu yerleştirdi. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz