İslami Mobil Uygulama : The Salam Planet

0
337
İslami Mobil Uygulama : The Salam Planet

Günlük hayatta yaşanan gelişmeler ile birlikte biz Müslümanlar da inandığımız gibi yaşamayı sürdürmek istiyoruz. Peki bu nasıl mümkün olabilir ?

Tabi ki işlevsel araçlar ile. Her gün kullandığımız- hatta elimizden düşürmediğimiz desek daha doğru olur- telefonlar bizim için hayati derecede önemli. Bunu fark eden bir girişimci olan Omair Khan “The Salam Planet” adında  mobil bir uygulama yapmış. Gelin hep birlikte bu uygulamayı tanıyalım.

Uygulamanın geliştiricisi Omair Khan Kopenhag’lı PEP vakfından aldığı 1 Milyon dolarlık sermaye ile bunu başardığını söylüyor.

Yaptığı uygulama başta İngiltere, ABD, Pakistan gibi ülkelerde kullanıcı bulmayı hedefliyor. Ardından da tüm Müslüman ülkelerde.

Omair Khan kendisini bu uygulamayı yapmaya iten sebebi ise şöyle izah ediyor :

Müslümanların bütün ihtiyaçlarını tek bir uygulama üzerinde bulma talebini gördüm. Helal gıda, giyim-kuşam, ajanda, meşru eğlence vb. şeklinde kategorize ettiğimiz uygulama içerisinde gezinmek gayet kolay.

Khan, uygulamasını piyasadaki muadilleri ile mukayese ederek, başka sosyal medya platformlarını sayfalarca taramak zorunda kalmadan aradığınız öncelikli olarak İslami etkinliklerinize erişebileceğiniz şekilde “tasarladığını ifade ediyor.

Uygulamanın sunduğu başka bir fırsat ise yeme-içme ve kıyafet alışverişlerinizde kullanabileceğiniz indirim kuponları. “Selam kuponları” şeklinde isimlendirilen kodlar, çeşitlilik arz ediyor.

Ortağı Said Khan ise şunları söylüyor :

Tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz cep uygulamamızda halihazırda 150.000 indirmeye ulaştık bile. İnşaallah 2020’ye varmadan bir milyon indirilme sayısına da ulaşırız.”

Selam Gezegeni, bunca şeyin yanısıra namaz vakitleri, kıble pusulası, haritanızdaki mescid lokasyonları ve ekstra bir mesajlaşma özelliği de sunuyor.

Alanında bir boşluğu doldurmaya aday olan uygulama, rakiplerinin arasına eklenmek üzere.

Önceki İçerik5 Soruda Endonezya’da İslam
Sonraki İçerikMülteciler İçin İnanılmaz Buluş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz