İsveç’te Evsizlere Destek

0
311
İsveçte Evsizlere Destek

Kış aylarının çetin geçtiği İsveç’te İslam Kültürü Birliği gönüllüleri herkese örnek olacak bir uygulama başlattı. Evsiz insanlar için kıyafet ve yemek yardımı yapmak amacıyla İsveç’teki ikinci en eski cami olan Malmö Camii’nde toplanan Müslüman gönüllüler, ihtiyaç sahiplerine erzak yardımının yanında manevi destekte de bulundular. Cami gönüllülerinden olan Eva:

“Dışarıda sokakta yaşıyor olmanız sizi belki de kimsesiz ve insanlar tarafından görülmez hissettiriyor olabilir ama burada insanlarla iletişim içinde oluyorsunuz ve birbirinizi daha yakından tanımaya çalışıyorsunuz, evsiz olduğunuz için değil bir birey olduğunuz için.”

İsveçte Evsizlere Destek 1

Camilerin toplumsal birliği nasıl sağladığının güzel bir örneği olan bu uygulama sadece Müslümanlara yönelik olmadığının aynı zamanda din, etnik köken gözetmeksizin herkese kapılarını açtıklarını da şu sözlerle ifade ediyorlar:

“Din, etnik arka plan ya da cinsiyeti ne olursa olsun herkese açıktır. Yardım uygulamasının sadece yemek yardımı değil, sosyalleşme , bir araya getirme ve işsizlik ev gibi diğer konularda da yardım etmeye çalışıyoruz”

Kaynak

  1. İsveçte Evsizlere Destek, https://www.facebook.com/muslimskaforsamlingen/photos/a.1856571444572400/2240859369476937/?type=3
Kaynakworldbulletin.net
Önceki İçerikDubai’de Örnek Proje
Sonraki İçerikBurçin’in Galaksisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz