Ramazanda 250 Kişi Daha İslam’a Girdi

0
656
250 Kişi Daha İslam'a Girdi

Hakikate ve doğru olana temayülün fıtrattan olduğu söylenir. Dünya üzerinde İslam aleyhine yapılan bunca propagandaya rağmen aklının ve kalbinin sağduyusunu takip ederek İslam’a koşanlar da bunun kanıtı olsa gerek.

İslam’ı Tanıtma Heyeti (İslam Presentation Committee – IPC)’nin bildirdiğine göre, Ramazan’ın ilk 5 gününde 250 gayrimüslim, İslam’ı seçti. Bu güzel haber, 11 Haziran Cumartesi günü, bir konferansta IPC Genel Müdürü Abdulaziz Ahmad Al-Duaij tarafından duyuruldu.

IPC’nin saha çalışmaları, Kuveytlilerin ve gurbetçilerin desteği ile İslamiyet’i seçenlerin sayısının ay sonunda 1200’lere varacağı öngörüsünü de sözlerine ekledi. Aynı zamanda İslamiyeti yeni seçmiş olanlar için düzenlenen vaaz çalışmaları, kültürel faaliyetler ve iftar organizasyonları onlara İslam’ın kazanımlarını daha iyi tanıtmaya vesile olacaktır, diyor Al-Duaij.

250 Kişi Daha İslam'a Girdi
Istam Presentation Committee 1

IPC’ye göre, çalışmaların başlamasından bu yana 72 binin üzerinde insan Müslüman oldu.

2015 yılında, Suudi Arabistan’da yaşayan 220 Filipin vatandaşı, Mekke’de Islamî Rehberlik Bürosu (İslamic Guidance Office)’nun düzenlediği iftardan birkaç gün sonra İslamiyet’i seçti.

Aynı ayda, Filipinler’den Riyad’a çalışmaya gelen 20 gurbetçi, camide kılınan teravih namazı akabinde İslam’a girdi.

Kaynakça

  1. Istam Presentation Committee, https://www.facebook.com/Islam-Presentation-Committee-Kuwait-1726832067582004/photos
Kaynakwww.kuna.net.kw
Önceki İçerikİftarda Gayrimüslim Komşularını Ağırlıyorlar
Sonraki İçerikRamazan’da 72 Kişi İslam’a Girdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz