EğitimHaberlerKanada

Müslüman Öğrenci 100 Bin Dolarlık Mekatronik Bursu Kazandı

Dünyanın farklı yerlerinde çeşitli vesileler ile göğsümüzü kabartan insanların sayısı hiç de azımsanmayacak derecede. Eğitimden sağlığa, spordan sanata, teknolojiden kültüre kadar birçok alanda Müslümanlar çok güzel işlere imza atıyor. Bunların en umut verici olanları ise gençlerin başarıları olsa gerek. Shaded Saleh de o güzel gençlerden birisi.

12. sınıfta okuyan bu genç kardeşimiz, Waterloo Üniversitesi’nde Mekatronik Mühendisliği okumak için 100 bin dolarlık Schulich Lider Bursu kazandı.

“E-postayı okuduktan sonra çok heyecanlandım. Bu benim için çok önemli bir fırsat ” diyen Shahed Saleh şu anda Ontario’daki Vincent Massey Ortaokulu’nda okuyor.

Robotlara özel ilgisi olan Saleh gayet başarılı bir eğitim hayatına sahip. Genç yaşta mühendis olmak istediğini biliyordu. Ancak 10. sınıftaki robot ekibine katılana kadar hangi
dalda olacağına karar vermemişti. Bu ekibe katıldıktan sonra yolunu çizmiş: Robotlar

Waterloo Universitesi Musluman Ogrenci 1
Müslüman Öğrenci 100 Bin Dolarlık Mekatronik Bursu Kazandı 1

Robotlar

“Robotlarla ilgili birçok şey yapılabilir. Robotları kullanarak toplumdaki değişimin bir parçası olacağım için çok heyecanlıyım” şeklinde duygularını dile getiren Saleh hayallerinin peşinden gitmekte kararlı. Bu genç yaşında FIRST Robot takımının kaptanı, FIRST Lego Ligi ilkokul takımlarının danışmanı oldu. Aynı zamanda STEM Günü ve CodeReach’in ilk kurucu ortaklarından biri.

Dünyada büyük bir etkiye neden olan öğrencisi hakkında konuşan Massey rehberlik danışmanı Matt Cornies, Saleh’in güzel bir etki meydana getirip başkalarına ilham kaynağı olacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu