Kendini Sokak Köpeklerine Yardıma Adadı

0
177
Kendini Sokak Köpeklerine Yardıma Adadı

Hayvan haklarına riayet etmeyi salık veren bir dine iman ediyoruz. Kalbindeki merhameti kaybetmeyen insanlar çok şükür ki hala varlar. Bu haberimiz için ise Endonezya’dayız.

Endonezyalı bir Müslüman olan Hesti Sutrisno, Pamulang şehir caddelerindeki başıboş köpekleri topluyor. Ve köpek barınağına çevirdiği küçük evinde onlarla ilgileniyor. 37 yaşındaki Sutrisno yaptığı güzel şey hakkında şunları söylüyor:

“Kurtardığım ilk başıboş köpek 2015 yılında çöp yığınları içinde yemek arıyordu. SubhanAllah, onlardan korkmuştum bu yüzden komşumdan bana yardım etmesini istemiştim.”

“Birkaç gün sonra, aynı köpek evime geldi. Ben de aileme iyileşene kadar onu evimde tutup tutamayacağımı sordum.”

11 yaşındaki Ayunda ve Aydinda adlı ikizleri olan Sutrisno, şimdi küçük evinde 11 köpek ve 30 kediye bakıcılık yapıyor.

“Evim çok küçük olduğundan ve maddi durumum çok da iyi olmadığından, onları gerçekten evde tutmak istemedim. Fakat onların sokaklarda kalmasına da göz yumamazdım.” şeklinde duygularını dile getiriyor kendisi.

Müslüman kadın, “İslam’a göre köpeklerin necis sayıldığını biliyorum. Bu yüzden, onların salyasına değdiğimde abdest veya gusülle kendimi temizleyerek daima dinin emirlerini takip ediyorum.” diyor.

Sutrisno, köpek ve kedilerin gerekli ihtiyaçlarını karşılamak için motorunu ve kendisine ait bazı eşyaları dahi satmış. Bununla birlikte Facebook üzerinden onun fotoğraflarını gören insanlardan gelen bağışlar da oluyor.

Sutrisno’nun hayali köpeklere daha çok alan sağlayabileceği bir yer olan Kuzey Java yakınındaki anne babasının köyü olan Bogor’a taşınmak.

Kaynakhttp://jakartaglobe.id/
Önceki İçerikSadaka Günü Etkinliği Başladı
Sonraki İçerikİhtiyaç Sahiplerine Ücretsiz Yemek Servisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz