Kendini Sokak Köpeklerine Yardıma Adadı

Hayvan haklarına riayet etmeyi salık veren bir dine iman ediyoruz. Kalbindeki merhameti kaybetmeyen insanlar çok şükür ki hala varlar. Bu haberimiz için ise Endonezya’dayız.

Endonezyalı bir Müslüman olan Hesti Sutrisno, Pamulang şehir caddelerindeki başıboş köpekleri topluyor ve köpek barınağına çevirdiği küçük evinde onlarla ilgileniyor. 37 yaşındaki Sutrisno yaptığı güzel şey hakkında şunları söylüyor:

“Kurtardığım ilk başıboş köpek 2015 yılında çöp yığınları içinde yemek arıyordu. SubhanAllah, onlardan korkmuştum bu yüzden komşumdan bana yardım etmesini istemiştim.”

“Birkaç gün sonra, aynı köpek evime geldi. Ben de aileme iyileşene kadar onu evimde tutup tutamayacağımı sordum.”

11 yaşındaki Ayunda ve Aydinda adlı ikizleri olan Sutrisno, şimdi küçük evinde 11 köpek ve 30 kediye bakıcılık yapıyor.

“Evim çok küçük olduğundan ve maddi durumum çok da iyi olmadığından, onları gerçekten evde tutmak istemedim. Fakat onların sokaklarda kalmasına da göz yumamazdım.” şeklinde duygularını dile getiriyor kendisi.

Müslüman kadın, “İslam’a göre köpeklerin necis sayıldığını biliyorum. Bu yüzden, onların salyasına değdiğimde abdest veya gusülle kendimi temizleyerek daima dinin emirlerini takip ediyorum.” diyor.

Sutrino, köpek ve kedilerin gerekli ihtiyaçlarını karşılamak için motorunu ve kendisine ait bazı eşyaları dahi satmış. Bununla birlikte Facebook üzerinden onun fotoğraflarını gören insanlardan gelen bağışlar da oluyor.

Sutrino’nun hayali köpeklere daha çok alan sağlayabileceği bir yer olan Kuzey Java yakınındaki anne babasının köyü olan Bogor’a taşınmak.

Diğer Güzel Haberler

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde İslam’ı öğrenmeye yönelik bir uygulama başlatıldı. İslami Bilgi Merkezi (IIC)’nde adına “Camii Tecrübesi” denilen bu uygulamaya göre her pazartesi Dubai’nin en görkemli camiilerinden biri olan Masjid Mohammad Bin Ahmed Al Mulla Camii’ne ücretsiz turlar düzenleniyor. Okumak İçin Tıklayın

Türkiye, Cibuti’de inşa ettiği Doğu Afrika’nın en büyük camisinin resmi açılışına hazırlanıyor. Başkentte inşa edilmiş olan camii, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından yaptırıldı. TDV camii inşaatına 2017 yılında başladı. Okumak İçin Tıklayın

Kriket sporunu daha önce hiç duydunuz mu? 11’er kişilik vurucu ve atıcı takım olmak üzere iki takım arasında, sopa ve bir top yardımıyla oynanan bir saha oyunu kriket. Haberimizin konusu ise İngiltere Milli Kriket Takımı. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz