Kur’an Pasifik Okyanusu Adalarında

Kerim kitabımız bir dile daha çevrildi. Bu güzel gelişmeler insanın yüzünü çiçek açtıracak cinsten. Bir bölge halkı daha insanlığa müjde olan kitabımızı anlayabilecek. Haydi gelin bu tatlı haberimiz için Pasifiklere uzanalım.

Kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’in Samoa diline çevrilmiş bir kopyası, İslamiyet’i, Pasifik Okyanusu adalarının halkına ulaştırmak için Türkiye’den gönderilecek.

Tercümeyi yapan İmam Muhammed Bin Yahya, Yeni Zelanda Radyosu’nun 12 Mayıs Cuma günü bildirdiğine göre, Samoa’da  İslamiyet’in yayılması için yirmi yıldır çalışmalar yaptığını söylüyor ve şunları ekliyor: 

“Ve bu, Kur’an-ı Kerim’in yerel dile tercüme edilmesine yol açtı çünkü insanların bunun ne olduğunu bilmedikleri takdirde, İslam’ı asla kabul etmeyeceklerini gördüm. Müslümanların okudukları ve inandıkları kitabı görmeleri gerekiyor. İslam hakkında konuştuğumuzda, ‘Bu nedir? Yeni bir içecek mi? diyorlar.”

Samoa’da Müslüman inancının lideri İmam Yahya, Kur’an-ı Kerim’i din hakkındaki yanlış anlaşılmaları gidermek için Samoa diline çevirdiğini söylüyor.

“Çevirmek yaklaşık üç yılımı aldı.” diye de ekliyor.

Yaklaşık 2 bin Kur’an-ı Kerim kopyası, basıldığı yer olan Türkiye’den Samoa’ya ulaşacak.

Diğer Güzel Haberler

Hollanda vatandaşı ve tutkulu bir seyyah olan Michael Ruppert, 4 yılda 60 ülkeyi gezdi. Endonezya ve Malezya’daki seyahati esnasında, İslamî inanca şahitlik etme fırsatı buldu ve sonrasında da İslam ile şereflendi. Okumak İçin Tıklayın

Hasan Kızıl 22 Haziran 1995’te Mardin Derik’te dünyaya geldi. Ona herkes ‘Hayat Tamircisi’ diyor. Nitekim haksız da sayılmazlar. Çünkü o, engelli canlıların umutlarını tamir ediyor, onları hayata bağlıyor. Okumak İçin Tıklayın

Bundan tam on iki yıl önce Kamerun’un Maroua şehrinde göbek bağı bile düşmeden çöpe atılan bir bebekti o. Yalnız, yapayalnızdı… Sabaha karşı ağlama seslerini duyan mahalle sakinleri onu alıp hemen Aile Bakanlığı’na götürdüler. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz