HaberlerKur'an-ı KerimSamoa

Kur’an Pasifik Okyanusu Adalarında

Kerim kitabımız bir dile daha çevrildi. Bu güzel gelişmeler insanın yüzünü çiçek açtıracak cinsten. Bir bölge halkı daha insanlığa müjde olan kitabımızı anlayabilecek. Haydi gelin bu tatlı haberimiz için Pasifiklere uzanalım.

Kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’in Samoa diline çevrilmiş bir kopyası, İslamiyet’i, Pasifik Okyanusu adalarının halkına ulaştırmak için Türkiye’den gönderilecek.

Tercümeyi yapan İmam Muhammed Bin Yahya, Yeni Zelanda Radyosu’nun 12 Mayıs Cuma günü bildirdiğine göre, Samoa’da  İslamiyet’in yayılması için yirmi yıldır çalışmalar yaptığını söylüyor ve şunları ekliyor: 

Ve bu, Kur’an-ı Kerim’in yerel dile tercüme edilmesine yol açtı çünkü insanların bunun ne olduğunu bilmedikleri takdirde, İslam’ı asla kabul etmeyeceklerini gördüm. Müslümanların okudukları ve inandıkları kitabı görmeleri gerekiyor. İslam hakkında konuştuğumuzda, ‘Bu nedir? Yeni bir içecek mi? diyorlar.

Samoa’da Müslüman inancının lideri İmam Yahya, Kur’an-ı Kerim’i din hakkındaki yanlış anlaşılmaları gidermek için Samoa diline çevirdiğini söylüyor.

“Çevirmek yaklaşık üç yılımı aldı.” diye de ekliyor.

Yaklaşık 2 bin Kur’an-ı Kerim kopyası, basıldığı yer olan Türkiye’den Samoa’ya ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu