Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerAvustralyaBaşarı HikayeleriEğitim

Sydney’deki Müslüman Çocuklar Göz Kamaştırıyor

Sydney’deki Müslüman aileler çocuklarının bugüne kadar aşılamayan sınırları aşmalarının ve çok yüksek derecelere sahip olmalarının sevincini yaşıyorlar.

HSC ATAR’ın sonucuna göre New South Wales bölgesinde en yüksek puanın sahibi 99.95 ile Noor Ibrahim isimli Müslüman bir öğrenci. Sınıf arkadaşı Fahaad Ahmed ise 99.85 lik bir ATAR puanıyla mezun oldu. Bu puanıyla birlikte en itibarlı okul olan Sydney Üniversitesi’nin Tıp bölümüne kayıt teklifleri aldı.

Aynı şekilde Doğu Avustralya’dan da bir başarı geliyor ve Azmain Talukder isimli Müslüman bir öğrenci de 12. Sınıftaki bütün sınavlarının ortalaması olarak 99.95 puan alıyor. Biz de buradan bidünyahaber ekibi olarak her birini ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Sidney
Sydney

Bir başka başarı da Al Faisal Kolejinden geliyor. Irna Khan, NSW ( New South Wales) bölgesinde derece yaptı ve matematik alanında 26. oldu. Şeref kürsüsünde sadece 55 öğrencisiyle ve HSC bünyesinde 6 yıllık bir deneyimle Al Noori okulları şu anda eyalette 42. Sırada yer alıyor. Malek Fahd İslami Okulu ise ilk 100 deki konumunu korumaya devam ediyor.

HSC sonuçları Avustralya Yüksek Öğretim Kurumu tarafından, ATAR ( Avustralya Üçüncül Kabul Derecesi) derecesine göre yapılan bir sıralamadır ve üniversitelere girişte öğrencilerin başarısını belirler.

ATAR bir not değildir, aksine HSC sonuçlarının bir özetidir. Üniversite bölgesinin seçimi için kullanılan bir sıralama sistemidir. Ufak bir not ile yazıyı sonlandıralım.

2016 yılında Avustralyalı bir anket şirketinin yaptığı sayıma göre burada yaşayan Müslümanların sayısı 604. 200 dür. Bu da toplam nüfusun 2,6% sına denk geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu