İçerikler

Ufkumuzu Genişletecek Podcast Tavsiyeleri

Son zamanlarda en çok duyulan kelimelerden biri: Podcast! Güzel ve üzerine düşünülmüş 3 çalışmayı sizler için derledik. Keyifli okumalar, keyifli dinlemeler…

EDEP Söyleşi – EDEP Podcast Channel

EDEP Soylesi – EDEP Podcast Channel

EDEP Söyleşi, Müslüman bir bakış açısı ve hassasiyeti ile başarılı çalışmalar ortaya konabileceğinin kanıtı olan isimlerin tecrübeleri ve ilham veren hikayelerine yer veriyor. Bunun yanında, akademik hayata ilişkin öneri bekleyen herkese fikir vermeyi amaçlıyor. Farklı konulardan oluşan serileri de barındıran kanal, “KİMLİK” isimli serilerinde kimliğimizi sahiplenme noktasındaki farkındalık düzeyimizi sorgulatıyor. Çeşitli sebeplerle göç etmiş insanların hayat hikayeleri üzerinden kendi benliğimizin sınırlarını keşfetmeyi amaçlıyorlar. Ayrıca, “Medeniyetin İncileri” isimli bir diğer serilerinde ise birbirinden kıymetli âlimleri daha yakından tanımamıza vesile oluyorlar.

Seriler dışında akademik tecrübeleri ve şahsiyetleri ile örnek olan hocalarla yapılan sohbetler ve daha fazlası için EDEP Söyleşi kanalını inceleyebilirsiniz. Kanal, iki haftada bir Cuma günleri saat 20.00’de yeni bölümleriyle dinleyicileriyle buluşuyor. EDEP Söyleşi’nin yayınlarına Apple Podcast, Spotify, Anchor Google Podcast ve Soundcloud’dan ulaşmak mümkün.

Portakal Ağacı – Merve Safa Likoğlu

Portakal Agaci – Merve Safa Likoglu

Lokma dergisi ve Instagram hesabıyla tanıdığımız Hatice Özdemir Tülün, nam-ı diğer Portakal Ağacı, yine aynı adı taşıyan Podcast kanalı ile bizimle içerikler paylaşmaya devam ediyor. Bunun yanında, Meraklı Tomurcuk isimli çocuk kitapları serisinin yazarı, vaize Merve Safa Likoğlu ile gerçekleştirdikleri tefsir sohbetleri serisi, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlama noktasında işimizi kolaylaştırıyor. Ayrıca bu güzel sohbet serisine Spotify uygulaması üzerinden ulaşmak mümkün.

TRT2 – TRT Dinle

TRT2 – TRT Dinle

Türkiye’nin ilk kültür ve sanat kanalı olan TRT2, uzun bir aranın ardından yayın hayatına devam ediyor. Yeni yayın akışında edebiyattan tarihe, müzikten felsefeye birçok alanda nitelikli programlar yer alıyor. Fakat belirli bir vakit ayırarak bu programları televizyondan takip etmek zor olabiliyor. Bu bağlamda, TRT2 mobil uygulaması televizyonda izleme fırsatı bulamadığımız programları takip etme fırsatı sunuyor.

TRT2’de yayınlanan Prof. Dr. Teoman Duralı ile Felsefe Söyleşileri programı da bu uygulama vesilesiyle dinleyebileceğiniz ve dinlemenizi tavsiye ettiğimiz bir seri. Program, Felsefe-bilim geleneğinin doğuşunu ve gelişimini, Batı ve Doğu düşünce sistemlerinin şekillenme aşamalarını konu alıyor. Özellikle Teoman Duralı hocanın anlaşılır ve sade üslubu ile anlattığı bu programın bölümlerini oynatma listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Dusuncenin Seyir Defteri

Yine TRT DİNLE uygulamasında bulabileceğiniz bir diğer seri de, Prof. Dr. Ömer Türker ve Doç. Dr İbrahim Halil Üçer’in sunduğu, Düşüncenin Seyir Defteri. Konusunu ise, medeniyetimizi, medeniyetimizin mihenk taşı olan önemli isimleri ve ilim dallarını tanıma ve anlama olarak belirtebiliriz. Severek dinleyeceğinizi düşündüğümüz bu serilerin istifadeli olması dileklerimizle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu