11 Eylül’de Anlamlı Davranış

0
160
Muslims For Life

Arkansas Üniversitesi’nden bir grup Müslüman öğrenci, Amerikalıların acılarını paylaştıklarını göstermek ümidiyle 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde kampüste kan bağışı kampanyası düzenledi.

Çoğu insan 11 Eylül saldırılarında bir şekilde suçlu görülmekten rahatsız,” diyor Arkansas Üniversitesi Al-Islam Öğrenci Birliği başkanı Abigail Pickardt. Yaşam için Müslümanlar” başlıklı kan bağışı kampanyası saldırıların 17. Yıldönümünde düzenlendi.

Saldırılar, insanların İslam’ı anlamlandırmak için elinde olan tek açıklama oldu, onlar da yalnızca bir radikal grubu temel alarak koca bir topluluğa genellediler,” diyor Pickardt. Müslüman öğrenciler, kampanyaya katılımın insanların kafalarındaki yanlış kanıyı değiştireceğini umuyorlar. İnsanları katletmenin, öldürmenin, can almanın İslam’ın öğretisi olduğunu duydu bu insanlar,” diyor Feroz Hundal. Umarım “Yaşam için Müslümanlar” gibi etkinlikler Amerika’da İslam için yeni bir resim çizilmesine yardımcı olur.

Biz bu şekilde cevap veriyoruz; nefret yerine, sevgimizi gösterip topluma geri veriyoruz.”

diye ekliyor Pickardt.

Pickardt, kalıplaşmış bir düşüncenin sona ermesi için belli bir ilerleme kaydedildiğini düşünüyor, “Etkinlikten hemen sonra İslamafobi daha azdı ve şuan biraz arttı gibi. Ancak “Yaşam için Müslümanlar” gibi etkinliklerin yardımıyla umuyoruz ki İslamafobi tekrar azalacaktır.”

Yaşam için Müslümanlar” etkinliğinin organizatörleri, bağışlanan kanların Kuzeybatı Arkansas’ta çeşitli hastanelere dağıtılacağını söylediler.

Kaynakça

  1. https://5newsonline.com/2018/09/11/islamic-association-on-ua-campus-helping-spread-compassion-on-9-11-anniversary-with-blood-drive
Önceki İçerikKendi Elektriğini Üreten Cami
Sonraki İçerikGıda İsrafı Tarih Oluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz