Haberler

12 Yaşındaki Zaavier Khan’dan Yardım Kampanyası

Kahramanmaraş depremi sonrasında Dünya’nın dört bir yanından deprem bölgelerine yapılan iyilik ve yardım haberlerini sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu haberimiz ise İngiltere’den. 12 yaşındaki İngiliz Müslüman Zaavier Khan ve arkadaşları,  Ramazan ayı için Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen çocuklar için bir kampanya başlattı.

Hayır işlerine 10 yaşında başlayan Khan’ın bu üçüncü kampanyası. Geçen yıl Londra‘nın doğusundaki Chingford’dan Zaavier Khan, kampanyasına Ramazan boyunca İngiltere’deki gıda paketleri için 5.000 £ toplamak üzere başladılar, restoranları ve evleri gezdiler ve 15 kişilik bir ekiple yemek pişirdiler. Bu yıl ise akıl sağlığı ve yas konusunda çalışan İnsanlığı Destekle  (Supporting Humanity)Vakfı ile birlikte çalışıyor.

İngiltere'deki Çocuklardan Yardım Kampanyası

Suriye ve Türkiye’deki yıkıcı depremlerden etkilenen çocuklar için para toplamak üzere yetim çocukları destekleyen kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan Birleşik Krallık merkezli Yetim ve Öksüz Çocuklara Yardım (Help Yateem) Vakfı ile iş birliği yapacak. Bu yıl bağış toplama, Just Giving sayfası aracılığıyla yapılacak ve çocukların ve yetişkinlerin katılımı ile bir kermes düzenlenecek.

İnsanlığı Destekle  (Supporting Humanity)Vakfı üyesi Sumaiya Khoda,

“Depremlerin yıkıcı etkisinin ardından, sarsıntılar yalnızca ülke üzerinde değil, bu savunmasız çocukların zihinleri ve yaşamları üzerinde kalıcı bir etki bırakıyor, bu etkileri bir nebze olsun azaltmak istiyoruz”

Vakfın operasyon ve iletişim başkanı olan Tahreem Noor ise şunları söyledi “Üç yıldır çocuklarla birlikte iyilik için çalışıyoruz. Hayırseverlik ve iyi insan olma tutkusuna sahip küçük bir grup çocuğun ne kadar büyük bir fark ortaya koyabileceğini dünyaya göstermek istiyoruz” diye ekledi.

Kaynak
Aboutislam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu