HaberlerHac-UmreSuudi Arabistan

Nusuk Platformu Umre İçin E-Vize Alımını Kolaylaştırdı

Koronavirüs sonrası bu yıl hac son yılların en yüksek katılımıyla sonlandı. Hac ziyaretlerinin tamamlanmasıyla başlayacak olan umre sezonu için ise Suudi Arabistan, umre vizesi almak isteyenlerin Nusuk platformu aracılığı ile vizelerini kolaylıkla alacağını belirtti.

Başlatılan Nusuk platformu, umrelerini gerçekleştirmek ve Medine’yi ziyaret etmek isteyen Müslümanların işini oldukça kolaylaştıracağa benziyor. Umre ziyaret sayılarının fazla olması nedeniyle Suudi Arabistan, konaklama için birçok tesis açmış bulunmakta. Kuveyt, Katar gibi Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinde bulunan mültecilerin de mesleklerine bakılmaksızın turist vizesi başvuruları gerçekleştirebilecekleri vurgulandı. İngiltere, Schengen ve ABD vize sahipleri de Nusuk platformu ile vize başvurusu yapabilecek. Ayrıca hamileler de düşünülerek bu vize süresi, 30 günden 90 güne çıkarıldı.

Nusuk uygulaması özellikle umrelerini gerçekleştirmek isteyen Müslümanların işini oldukça kolaylaştıracağa benziyor. Suudi Arabistan, sadece umre için değil aynı zamanda turistik amaçlı olarak da vize alımını daha kolay hale getiren bir platform oluşturmuş.

Kaynak
Gulfnews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu