HaberlerRamazan

İngiltere’de Türkiye ve Suriye için Bağış Yemeği

Ramazan tüm bereketiyle ruhumuza armağan edilen, İslam aleminin gözbebeği olarak hanelerimizde muhabbetle ağırladığımız, özlemini çektiğimiz bir aydır. Tüm dünyada Müslümanlar için yardımlaşmanın, dayanışmanın arttığı bu bereketli ay pek çok güzel organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Bu organizasyonlardan sadece birisi İngiltere’den. Bu içeriğimizden İngiltere’deki Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için düzenlenen Ramazan bağış yemeğini ve orada toplanan yardımların haberlerini sizlerle buluşturacağız.

Ramazan’ın bereketiyle, Birleşik Krallık’ta bir hayır kurumunun daveti üzerine Ramazan iftarına katılan gönüllülerce, Türkiye ve Suriye depremzedeleri için 9.000 sterlinden fazla para toplandı. Accrington’daki Al Hamza Ziyafet Salonunda düzenlenen Barakah Aid etkinliğinde 9.458 sterlin toplandı. Toplanan yardımların emanetçisi Robina Ahmed, Lancashire Telegraph’a “Harikaydı, Başta gönüllülerimiz olmak üzere tüm destekçilerimize çok teşekkür ederiz. Onlar olmasaydı bu kadar uzağa gidemezdik.” ifadelerini kullandı. “Barakah Aid gönüllülerimiz sayesinde başarılı oldu. Kimseye bir şey ödenmiyor ve hepimiz gönüllü olarak evlerimizden çalışıyoruz.” diye ekledi.

Milletvekili Sara Britcliffe: “Ne kadar çok para topladığımıza şaşırdım. Kadınların sadece bu etkinlik için değil, depremzedelere barınma, psikolojik sağlık desteği için finans sağlamak adına yaptıkları tüm farklı bağış toplama çalışmaları için büyüleyici bir azimde olduklarını düşünüyorum. Bugün burada gördüklerimiz inanılmaz.” diye ifade etti. İftar etkinliğinin özel konukları arasında siyasi parti başkan yardımcıları, Hyndburn Belediye başkan yardımcısı Meclis Üyesi Terry Hurn, eşi Jean Hurn, ve arkadaşları Saghir Ahmed, Muhammed Yunus ve Burnley Nasheed sanatçısı Nasir Khan yer aldı. Terry Hurn: “Bu felaket için yaptıklarınızdan dolayı hepinize gerçekten hayranım. Gittiğim her yerde bu haberi yayacağım.” dedi.

Ramazan Ayı, bütün iyiliklerimizin sevabının kat kat mükafatlandırıldığı mübarek bir aydır. Oruç tutmanın, ruhumuzu temizlemenin yanı sıra, fazlalıklarımızdan feragat etme ve verme ayıdır. Allah, güzel işlere salih bir niyetle çaba gösteren herkesten razı olsun.  

Kaynak
AboutIslam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu