Filipinler’de 59 Kişi İslam’a Girdi

Pazartesi günü, yani 10 Aralık 2018’ de 59 Filipinli, bir IERA konferansından sonra Müslüman oldular. IERA, açılımı İslami Eğitim ve Araştırma Akademisi olan İngiltere tabanlı, Müslüman eğitimcilerin çalıştığı bir kuruluştur.

Yeni Müslüman olan bu şerefli insanların öyküsü Ebu Bekir Arabî tarafından bir Filipinler adası olan Tingtingon’ un Cebu köyünde konferans vereceğini Facebook üzerinden duyurmasıyla başladı. Konferansın konusu ise İslam’ ın neden seçilmiş din olduğuydu. Bu konferanstan sonra toplam sayıları 59 a varan Filipinliler, IERA’ nın önde gelen uzmanlarından Fazlı Burhan’ ın eşliğinde şahadet getirip Müslüman oldular.

Geçtiğimiz ay bir Pazar günü ise mücahit bir grup Müslüman ve IERA’ nın birlikte yaptığı organizasyonda bir mucizeyle karşılaştılar. Yine Filipinlerde, bu sefer merkez köylerden Bantayan adasında bütün köy topluca İslam’a girdiler.

Müslümanların kalabalık bir Katolik Filipinli topluluğunun arasında yüzde 8’lik bir payları var. Böyle diyince az gibi geliyor olabilir fakat Filipinlerin nüfusu düşünülünce yaklaşık 5 milyon Müslüman’a tekabül ediyor.

İslam Filipinlere ilk olarak maden bakımından zengin bir bölge olan güney bölgesi Mindanao‘dan 13. Yüzyılda girmiştir. Bu da Hıristiyanlıktan yaklaşık 200 yıl öncesi demek.

Diğer Güzel Haberler

Norveç’te İslam’ı seçme trendi son yıllarda çok değiştiğini söyleyen Prof. Vogt bunu da şöyle izah ediyor. “Eski̇den norveçli̇ kadınlar müslüman olmayı, Müslüman bi̇r erkekle evlenmeni̇n bi̇r sonucu olarak görürken şi̇mdi̇ norveçli̇ kadınlar i̇slam i̇le i̇lgi̇li̇ araştırmalar yapıyor ve bunun sonucunda Müslüman olmayı seçi̇yorlar.” Okumak İçin Tıklayın

Eskiden hayatını bar köşelerinde sürdüren resmi bisiklet yarışçısı İslam’ı seçti.
Dövmeli, kaslı ve başı traşlı bu adam hiç de öyle camiinin içinde görmeyi bekleyeceğimiz birine benzemiyor. Ama Robbie Maestracci, bunu mümkün kılmış görünüyor. Eski resmi bisikletçi olan Maestracci şimdilerde Brisbane Holland Park Camii’nde genç bir girişimci olarak çalışıyor. Okumak İçin Tıklayın

Dar Al Ber Topluluğu’nun yıllık raporuna göre, Dubai’deki bir hayır kurumu olan topluluk, 2017 yılında 69 milletten 3000’den fazla insanın İslam’a girmesine vesile olduklarını açıkladı. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz