İlham Veren Projeler

Anneler Okuyor Okuma Grupları

Ümmet annesi olma davasını sahiplenip aynı zamanda cennet kapılarını aralayan Anneler Okuyor Okuma Grubu üyeleri, Hanne olma sevdası taşıyor. Bu sevdaya sahip yüzlerce üyeye ev sahipliği yapmakta olan grup,  modern çağın tüm fitnelerine karşı durmakta. Çağın Hanneleri aynı zamanda, son okçular tepesi olan ailelerini, gelen tüm saldırılara karşı korumak için gayret sarf etmekte.

Kimimiz Bir Evlada Anne, Kimimiz Bir Anne Adayı, Kimimiz ise Çoktan Bir Davaya Anne Olmuşuz…

Online olarak başlayan Psikoloji ve pedagoji okumalarını sistematik hale getiren bir grup hanımın, ümmetin dertli annelerine ulaşma isteği grubun ortaya çıkmasında en önemli adımlardan birisi. Okumanın ötesine geçmek ve ümmet annelerini bir dava uğruna toplamak isteyen Rabia ve Adalet Hanım, zor olacağını bildikleri bu yolda, kısa sürede oldukça geniş bir kitleye ulaşmış.

“Dünya Nüfusunun Yarısı Kadındır, Diğer Yarısını da Kadınlar Yetiştirir. “

2019 yılının Mayıs ayında tohumları atılan Anneler Okuyor Okuma Grubu, ümmetin tüm kadınlarına hitap eden bir okuma grubu haline gelmiş durumda. Hem annelere hem de derdi ümmetin evlatlarına anne olmak derdinde olan tüm hanımlara kapıları açık olan bu okuma grubuna her yıl Haziran ve Temmuz aylarında kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz her zaman misafir katılımcı olarak tahlillere katılmanız mümkün. Misafir katılımcı olmak için her ay açılan misafir katılımcı formunu doldurmanız yeterli.

Dunya Nufusunun Yarisi Kadindir Diger Yarisini da Kadinlar Yetistirir.
Anneler Okuyor Okuma Grupları 1

75 İl ve 8 Ülkede Üyesi Bulunan Bir Okuma Grubu

Kısa sürede oldukça geniş bir kitleye ulaşan grup, arka planda birbirinden değerli ve muhteşem çalışmalar çıkaran bir ekibe sahip. Grup içinde yer alan farklı birimler, işinin hakkını vererek ve özenli bir şekilde çalışıyor. Örnek vermek gerekirse; yıl boyunca kitap biriminde bulunan hanımlar, liste halinde bulunan kitapları okuyup bir sonraki dönemin kitaplarını belirlemeye çalışıyor. Kitap seçiminde hem yazar hem de yayınevi gibi noktalara özel olarak dikkat ediliyor.

İz Bırakacak Nesiller İçin

En büyük amaçları iz bırakacak nesiller yetiştirmek olan Anneler Okuyor, dünyevileşmeye karşı bir seçenek sunmayı amaçlıyor. Yıl içinde hem seçilen kitapları okuyup hem de birbirinden değerli katılımcıların yer aldığı programlar ile kendilerini daha donanımlı hale getiriyorlar. Ümmetin hanımlarına her yönden farklı alternatifler sunan grup, farklı alanlarda yaptıkları çalışmalar ile bunu başarıyor.

Anneler Okuyor Okuma Grubu’ndan 5 Kitap Tavsiyesi

  1. Müslümanca Bir Hayat İçin – İmam Gazali
  2. Çocuğum Namazla Büyüyor – Rumeysa Küçük
  3. Beş Sevgi Dili – Gary Campbell
  4. Algı Yönetimi ve Manipülasyon – Mücahit Gültekin
  5. Çocuğun Duygusal Dünyası – Isabelle Filliozat

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu