Felçli Teyzeden Covid-19 Maske Dikimine Destek

260

Maske üretimi için yapılan kampanyalar Avrupa’da da tüm hızıyla devam ediyor. Bu güzel çalışmaya felçli olmasına rağmen desteğini esirgemeyen Emine Şirin teyzemiz hepimizi yardım etmemiz için çağırıyor. Hadi gelin bu güzel olaya yakından bir bakalım.

Maske Dikelim Destek Olalım” yardım projesi sayesinde Almanya’daki Müslüman kadınlar binlerce maskeyi karşılıksız olarak dikerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bunu duyan Düsseldorf’ta yaşayan yaşlı ve felçli Emine Şirin de insanlara yardım edebilmek için bu projeye katılan gönüllülerden yalnızca biri.

Bu projenin Düsseldorf’taki çalışmalarını anlatan Düsseldorf KT Kurumsal İletişim Başkanı Tuba Kaya, “Bazı kurumlara e-posta yoluyla maske ihtiyaçları olup olmadığını sorduk, başta bir huzurevinden 300 tane istenildi. 200 tanesi teslim edildi, haftaya kadar kalanı da teslim edeceğiz, Duisburg itfaiyesi de sadece şimdilik bizden 60 maske istedi.” dedi ve ayrıca Ramazan dolayısıyla imsakiye ile birlikte birer maske de dağıttıklarını belirtti.

Elden Ne Geliyorsa

Çalışmayı duyan felçli Emine teyzemiz “Ben de yardım etmek istiyorum ama dikiş dikemiyorum.” demiş. Bu nedenle dikilen maskelere sadece lastiklerini geçirmekte yardımda bulunuyor.

Emine Şirin: “Kızım maske dikiyor ben de ona yardım ediyorum, dikilen maskelerin lastiklerini geçiriyorum. Elimden gelen bu. Sizler de yapın.” diyerek kadınları kampanyaya destek olmaları için çağırıyor. Emine Şirin’in yardım ettiği Mönchengladbach Rheydt Şubesi Covid-19 salgınının çıktığı ilk zamanlardan beri maske dikim ve dağıtımını sürdürüyor.

Diğer Güzel Haberler 

Hikayesi, çaba ve gayretiyle Müslüman olan ve olmayan birçok kişiye ilham oldu. Öyle ki ateist bir yazar bile “Senin hikayeni okuduktan sonra umuyorum ki Tanrı vardır ve seni ödüllendirir.” demekten kendini alamadı. Okumak İçin Tıklayın

Hollanda’da bir grup gönüllü, Çin’in, Sincan Uygur özerk bölgesindeki insan hakları ihlallerini dünyaya duyurmak ve 10 aydır Amsterdam’da tek başına gösteri yapan Uygur Türkü Abdurehim Gheni’ye destek olmak için artık Hollanda ile özdeşleşmiş bir yol seçtiler ve 80 kilometrelik bir bisiklet turu düzenlediler. Okumak İçin Tıklayın

Seyahatleriyle İslamiyet’in yayılmasına katkı sağlayan, Amerika’yı Kolomb’tan önce keşfeden ünlü seyyah Zheng He’yi tanıttık. 14. yüzyılda Çin’in Yunnan Eyaletinde Müslüman bir ailede dünyaya gelen He, dönemin krallarının güvenini kazanarak komutanlığa yükselmiş ve denizleri keşfe çıkmış. Zheng’in seyahatlerinden birinde Amerika ve Avustralya’yı Kolomb’tan önce keşfettiği de kanıtlanmış. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz