HaberlerAlmanyaEngel TanımayanlarÖrnek İnsanlarYardım Faaliyetleri

Felçli Teyzeden Covid-19 Maske Dikimine Destek

Maske üretimi için yapılan kampanyalar Avrupa’da da tüm hızıyla devam ediyor. Bu güzel çalışmaya felçli olmasına rağmen desteğini esirgemeyen Emine Şirin teyzemiz hepimizi yardım etmemiz için çağırıyor. Hadi gelin bu güzel olaya yakından bir bakalım.

Maske Dikelim Destek Olalım” yardım projesi sayesinde Almanya’daki Müslüman kadınlar binlerce maskeyi karşılıksız olarak dikerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bunu duyan Düsseldorf’ta yaşayan yaşlı ve felçli Emine Şirin de insanlara yardım edebilmek için bu projeye katılan gönüllülerden yalnızca biri.

Bu projenin Düsseldorf’taki çalışmalarını anlatan Düsseldorf KT Kurumsal İletişim Başkanı Tuba Kaya, “Bazı kurumlara e-posta yoluyla maske ihtiyaçları olup olmadığını sorduk, başta bir huzurevinden 300 tane istenildi. 200 tanesi teslim edildi, haftaya kadar kalanı da teslim edeceğiz, Duisburg itfaiyesi de sadece şimdilik bizden 60 maske istedi.” dedi ve ayrıca Ramazan dolayısıyla imsakiye ile birlikte birer maske de dağıttıklarını belirtti.

Elden Ne Geliyorsa

Çalışmayı duyan felçli Emine teyzemiz “Ben de yardım etmek istiyorum ama dikiş dikemiyorum.” demiş. Bu nedenle dikilen maskelere sadece lastiklerini geçirmekte yardımda bulunuyor.

Emine Şirin: “Kızım maske dikiyor ben de ona yardım ediyorum, dikilen maskelerin lastiklerini geçiriyorum. Elimden gelen bu. Sizler de yapın.” diyerek kadınları kampanyaya destek olmaları için çağırıyor. Emine Şirin’in yardım ettiği Mönchengladbach Rheydt Şubesi Covid-19 salgınının çıktığı ilk zamanlardan beri maske dikim ve dağıtımını sürdürüyor.

felçli teyze

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu