HaberlerTürkiyeYardım Faaliyetleri

Genç İmam Abdussamet Çakır’dan Örnek Proje: Sosyal Market

Hepimizin bildiği üzere tüm dünyayı saran Covid-19 virüsü yalnızca bu hastalığa yakalananları değil, toplumun her bireyini hem maddi hem de manevi anlamda tesiri altına alıyor. Virüs, tüm dünya ekonomisini derinden sarstığı gibi birçok insanı da işinden gücünden ediyor. Belki de en çok yaşadığımız bu zor günlerde toplum olarak dayanışma ve yardımlaşma içinde olmamız gerekiyor.

Bugün, bu konuda bizlere çok güzel bir örnek teşkil eden Sarıyer Dedeman Camisi‘nin genç imamı Abdussamet Çakır ve yaptıklarından bahsedeceğiz. Abdussamet Hoca cemaatle ibadete kapanan camisinin kapısını hayır için tekrar ihtiyacı olanlar için açtı. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermeleri için “İhtiyacı olan alsın, imkanı olan ikram etsin” sloganı ile bir kampanya başlattı ve camisini erzakla doldurdu.

Osmanlı’daki sadaka taşı uygulamasının benzeri olan bu uygulama; ne kadar zaman geçerse geçsin milletimizin değerlerini hiçbir zaman unutmayacağını, kaybetmeyeceğini bizlere gösteriyor. Bu güzel kampanyanın ülkemizin her yerine yayılmasını ümit ediyor, bu kampanyada emeği bulunan başta Abdussamet Çakır olmak üzere tüm herkese şükranlarımızı iletiyoruz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu