Genç İmam Abdussamet Çakır’dan Örnek Proje: Sosyal Market

Hepimizin bildiği üzere tüm dünyayı saran Covid-19 virüsü yalnızca bu hastalığa yakalananları değil, toplumun her bireyini hem maddi hem de manevi anlamda tesiri altına alıyor. Virüs, tüm dünya ekonomisini derinden sarstığı gibi birçok insanı da işinden gücünden ediyor. Belki de en çok yaşadığımız bu zor günlerde toplum olarak dayanışma ve yardımlaşma içinde olmamız gerekiyor.

Bugün, bu konuda bizlere çok güzel bir örnek teşkil eden Sarıyer Dedeman Camisi‘nin genç imamı Abdussamet Çakır ve yaptıklarından bahsedeceğiz. Abdussamet Hoca cemaatle ibadete kapanan camisinin kapısını hayır için tekrar ihtiyacı olanlar için açtı. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermeleri için “İhtiyacı olan alsın, imkanı olan ikram etsin” sloganı ile bir kampanya başlattı ve camisini erzakla doldurdu.

Osmanlı’daki sadaka taşı uygulamasının benzeri olan bu uygulama; ne kadar zaman geçerse geçsin milletimizin değerlerini hiçbir zaman unutmayacağını, kaybetmeyeceğini bizlere gösteriyor. Bu güzel kampanyanın ülkemizin her yerine yayılmasını ümit ediyor, bu kampanyada emeği bulunan başta Abdussamet Çakır olmak üzere tüm herkese şükranlarımızı iletiyoruz.

Diğer Güzel Haberler

Şemsi Ahmet Paşa bir diğer adıyla Kuşkonmaz Camii imamı Binali hoca, ‘Gençlerle Dolup
Taşan Camiiler Görmek’ amacıyla çalışmalara başladı. Sabah namazlarını hatimle kıldırması
vesilesiyle cemaati artan camiide, namaz sonraları çorba ikramı ile muhabbet sofrası
kuruluyor! Okumak İçin Tıklayın 

Malezya’nın Kelantan bölgesinde bir camii, mübarek Ramazan ayı boyunca camiye
cemaate devam eden çocuklara bisiklet sözü verdi. Böylelikle, zamanla çocuklarda namaz
bilincinin oluşması hedefleniyor! Okumak İçin Tıklayın 

TARIC İslam Merkezi’nin, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in doğum günü vesilesiyle başlattıkları yemek dağıtımı etkinliği, ihtiyaç sahipleriyle buluştu.Kanada’da bir cami, hedeflerinden birine sonunda ulaşmış durumda; yani 15,000’inci yemeklerini dağıttı. Toronto’da, 15 tane acil durum barınağına ve her hafta ihtiyaç sahiplerine yüzlerce öğün yemek dağıttıklarını belirttiler. Okumak İçin Tıklayın

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz