Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerAmerika Birleşik DevletleriEtkinlik-Konferans

Öğrencileri Bir Araya Getiren Başörtüsü Etkinliği

İslam‘ın en değerli simgelerinden biri olan başörtüsüne karşı yapılan propagandalar, damgalamalar her zaman için Müslüman öğrencilerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri olmuştur. Dolayısıyla başörtüsüne karşı oluşturulan olumsuz propagandalar ve bunların yol açtığı negatif algıları engelleyebilmek için başta Müslüman toplumlar olmak üzere insanların İslam hakkında bilgilendirilmeleri büyük önem arz etmektedir. Bu haberimizde olumsuz görüşleri yıkmak ve farklı kültürden insanları başörtüsü hakkında bilinçlendirmek adına yapılan bir etkinliğine misafir olacağız.

Başörtüsünde Bir Gün Etkinliği (A Day in Her Hijab)

Basortusunde Bir Gun Etkinligi A Day in Her Hijab

Müslüman kadınların tesettür noktasında pek çok alanda sorun yaşadığı ne yazık ki bir gerçek. Hatta bazen halkının çoğunluğu Müslüman olan ülkelerde bile görülen bu problemin çözümüne dair Müslüman kadınların ciddi bir çaba sarf ettiğine şahit oluyoruz. Amerika Birleşik Devletleri‘nde okuyan Müslüman öğrenciler de böyle bir gayretin içine girerek dikkat çeken bir etkinliğe imza atmışlar.

Wisconsin Üniversitesi, farklı kültürden öğrencileri bir araya getirip onları İslam hakkında bilinçlendirmek maksadıyla başörtüsü üzerine eğlenceli bir  etkinliğe ev sahipliği yaptı. Madison Üniversitesi öğrencisi Ghaida Edris, 18 Kasım’da Başörtüsünde Bir Gün etkinliği düzenleyerek dini ve kültürel geleneklerinden bazılarını gururla paylaştı. Arap yemeklerinin kokusunun müzikle buluştuğu güzel atmosferde Libyalı öğrenci Edris, tesettürü denemek isteyenlere yardımcı oldu. Başörtüsünde Bir Gün etkinliği sayesinde Madison öğrencileri bir araya geldi. Ayrıca gayrimüslim öğrencilerden de başörtüsü deneyenler ve ücretsiz alanlar oldu.

Madison UniversitesiBasortusunde Bir Gun etkinligi

Başörtüsü Hakkında Geri Dönüşler

Edreis, Claridon haber sitesine verdiği demeçte “Umarım insanlar tesettürü tamamıyla tanır; umarım bu, Müslüman kadınlar için başörtüsünün gerçekten ne anlama geldiğini anlamak için ufuk açıcı olur” sözlerini aktardı. Ayrıca Edreis, kendisine İslam hakkındaki bilgilerini paylaşma imkânı sunduğu için Madison Üniversitesi’ne oldukça müteşekkir olduğunu ve üniversitesinin Müslüman toplumu temsil etmesinden dolayı gurur duyduğunu dile getirdi.

Sadece Edeis değil, Madison Üniversitesi’nin Müslüman öğrencilerinden olan Diya Basima da etkinlik hakkında olumlu geri dönüşler verdi. Basima, herkesin yemekleri sevdiğini ve başörtüsü denemekten hoşnut kaldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu