Hasta Çocuklara Işık Oluyorlar

0
183
Hasta Çocuklara Işık Oluyorlar

Piyasadaki kötü haberlere inat güzel haberleri, güzel insanların haberlerini yaygınlaştırmaya devam. Bu kez ise İngiltere’deyiz.

Rawdhatul Uloom İlköğretim Okulu’ndan bir grup ilkokul öğrencisi Blackburn’daki bir çocuk servisinde yatan hastalara oyuncak bağışladı. İlkokul öğretmeni Nahida Khan, “Hep birlikte okul olarak hastanede hasta yatan çocukların hayatlarına bir ışık getirmek istedik.” dedi.

“Hastanede bağış yapılmak üzere hediye getirmeleri için ebeveynlere mektup gönderdik. Muazzam bir katılım ile karşılaştık. Hemen peşinden okul konseyi hediyeleri teslim etmek için hastaneyi ziyaret etti.” diye ekledi.

Blackburn Eğitim Hastanesi’ne yapılan ziyaret, okul tarafından kurulan ulusal bir eğitim vakfı olan İlm2Amal (İlimden Amele) ile ortaklaşa düzenlendi. Bağış yapmak öğrencinin genel eğitiminin önemli bir parçasıydı ve çocukları toplumsal hareketin önemi hakkında eğitiyordu.

Ilm2Amal İcra Kurulu Başkanı Waqaus Ali, “Bu, hem öğrenciler hem de hastalar için mükemmel bir projeydi” dedi.

“Gençlerin ve ebeveynlerinin yüzlerinde, karşılaştıkları zorluklara rağmen daimi bir gülümseme hali görmek apayrı bir mutluluktu.”

Ziyaret, Çocuk Koğuşu Yöneticisi Cheryl Fitzgerald tarafından çokça övüldü ve “İlkokul öğrencileri ve cömert bağışları için Ilm2Amal’a çok teşekkürler.” dedi.

“Tepkilerinden, hastalarımızın hediyelerden gerçekten memnun kaldıklarını açıkça söyleyebiliriz.”

Kaynakhttp://aboutislam.net/
Önceki İçerik2000 Öğün Yemek Evsizler İçin Yolda
Sonraki İçerikFakirler İçin İhtiyaç Dolabı Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz