Hasta Çocuklara Işık Oluyorlar

Piyasadaki kötü haberlere inat güzel haberleri, güzel insanların haberlerini yaygınlaştırmaya devam. Bu kez ise İngiltere’deyiz.

Rawdhatul Uloom İlköğretim Okulu’ndan bir grup ilkokul öğrencisi Blackburn’daki bir çocuk servisinde yatan hastalara oyuncak bağışladı. İlkokul öğretmeni Nahida Khan, “Hep birlikte okul olarak hastanede hasta yatan çocukların hayatlarına bir ışık getirmek istedik.” dedi.

“Hastanede bağış yapılmak üzere hediye getirmeleri için ebeveynlere mektup gönderdik. Muazzam bir katılım ile karşılaştık. Hemen peşinden okul konseyi hediyeleri teslim etmek için hastaneyi ziyaret etti.” diye ekledi.


Blackburn Eğitim Hastanesi’ne yapılan ziyaret, okul tarafından kurulan ulusal bir eğitim vakfı olan İlm2Amal (İlimden Amele) ile ortaklaşa düzenlendi. Bağış yapmak öğrencinin genel eğitiminin önemli bir parçasıydı ve çocukları toplumsal hareketin önemi hakkında eğitiyordu.

Ilm2Amal İcra Kurulu Başkanı Waqaus Ali, “Bu, hem öğrenciler hem de hastalar için mükemmel bir projeydi” dedi.

“Gençlerin ve ebeveynlerinin yüzlerinde, karşılaştıkları zorluklara rağmen daimi bir gülümseme hali görmek apayrı bir mutluluktu.”

Ziyaret, Çocuk Koğuşu Yöneticisi Cheryl Fitzgerald tarafından çokça övüldü ve “İlkokul öğrencileri ve cömert bağışları için Ilm2Amal’a çok teşekkürler.” dedi.

“Tepkilerinden, hastalarımızın hediyelerden gerçekten memnun kaldıklarını açıkça söyleyebiliriz.”

Diğer Güzel Haberler

Tara, İranlı bir öğrenci ve İngiltere‘de Aylesbury Lisesi’nde öğrenim görüyor. Son zamanlarda ise Mensa’dan aldığı Albert Einstein ve Stephen Hawking’i geride bırakan en yüksek IQ skoru ile Birleşik Krallık’ta manşet oldu. Okumak İçin Tıklayın

Ömrü Allah’a adamak… O’nun için yürümek. O’nun için koşmak. Canı, malı ve sahip olunan her şeyi O’nun uğruna harcamak… İşte o hikayelerden biri için Ümmet Coğrafyasının göz bebeği olan Bosna’ya uzanıyoruz. Okumak İçin Tıklayın

Premier Lig sezonunun sona ermesiyle beraber Manchester United’ın Müslüman oyuncusu Paul Pogba ve Chelsea’li defans Kurt Zouma, Mekke-i Mükerreme’den Umre fotoğrafları paylaştılar. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz