Kanada’da Ücretsiz Kur’an-ı Kerim Projesi

0
370
Kanada’da Ücretsiz Kur’an-ı Kerim Projesi

Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün daha büyük tehditler ile karşı karşıyayız. Tıpkı daha büyük fırsatlarla karşı karşıya olduğumuz gibi. “Daha kolay” ve “daha fazla” gibi ifadeler bizim anahtar sözcüklerimiz olabilir. Yani daha önce güç bela yaptığımız bir şeyi artık çok “daha kolay” bir şekilde yapabiliyoruz. Ya da geçmişte çok az insana ulaşabiliyorken şimdi “daha fazla” insana ulaşabiliyoruz. Peki Müslüman perspektifinden bakınca bu bize ne çağrıştırıyor?

Sizi bilmem ama bana ilk çağrıştırdığı şey “Tebliğ ve Davet”. Yani artık daha kolay bir şekilde mesajımızı iletme imkanına sahibiz. Hem de daha fazla sayıda insana. Bununla birlikte rekabetin de arttığı gerçeğini yadsımıyorum tabi ki. Ya da biz her ne yaparsak yapalım hidayetin Rabbimizden geldiği hakikatini. Öyleyse ne yapmalı? Yola çıkmalı, şansını denemeli, ihtimalleri artırmaya çalışmalı. Tüm bunları yaparken de samimiyeti kuşanıp sonucu Rabbimize havale etmeli.

İşte bu haberin konusu da tam olarak bu, yani güzel bir davet çalışması. Kanada’nın Mississauga şehrinde bir grup davetçi, insanları yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ile tanıştırmak için ne yapmanın daha etkili olabileceği üzerine düşünmüşler. Ardından bir cevaba ulaşmışlar. O cevap da; herkesin kolayca görebileceği alanlara etkili bir mesaj bırakıp geri dönüşleri beklemek. İnsanların en çok kullandığı toplu taşıma araçlarından biri olan otobüslerin üzerine ilan vermişler. Böylece gayrimüslimler, ilandaki web sitesi ve numaradan kendilerine ulaşıp ücretsiz bir şekilde İngilizce Kur’an-ı Kerim meali edinebiliyorlar.

Önceki İçerikİtalyan Gönüllü Esaret Altında İslam’ı Buldu
Sonraki İçerikAvrupa’da Ziyaret Etmeniz Gereken 5 Şaşırtıcı İslam Sanatı Müzesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz