Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerArjantinHac-Umre

Arjantin Büyükelçisi Hacı Adaylarını Uğurladı

Hac ve Kurban ibadetini kapsayan Zilhicce ayının gelişiyle birlikte dünyanın dört köşesinden hacı adaylarımız Mescid-i Haram’a uğurlanmanın, o topraklara varabilecek olmanın heyecanını, şükrünü yaşıyor. Bu haberimizde konuklarımız, güzel bir törenle Arjantin’den uğurlanan hacılar.

Suudi Arabistan’ın Arjantin Büyükelçisi Hussein Al-Asiri, İslam İşleri, Davet ve İrşad Bakanlığı tarafından yürütülen Hac ve Umre Misafirleri programı kapsamında Arjantinli hacılar için uğurlama töreni düzenledi. Törene Kral Fahd İslami Kültür Merkezi müdürü Nayef Al-Fuaim de katıldı.

Al-Asiri, bu programın Krallık hükümeti tarafından  düzenlenen diğer pek çok programlar gibi, dünya çapındaki Müslümanlara hizmet için gerçekleştiğini dile getirdi. Programın başarısını sağlamak için İslam işleri, Davet ve İrşad Bakanlığı’nın kültür merkezi aracılığıyla gösterdiği çabaları takdir etti.

Arjantinli hacılar da Krallık hükümetine takdirlerini ve minnettarlıklarını ifade ettiler. Bunun yanı sıra bakanlığın da bu programdaki destekçi ve programı kolaylaştırmadaki rolünün farkındaydılar. Güzel bir törenle uğurlanan hacılar memnuniyetliklerini dile getirerek Arjantin’den yola çıktılar.

Hac ayı olarak da anılan Zilhicce, 10. gününde (28 Haziran 2023) Kurban Bayramını da ağırlamakta. Bu süreçte, o güzel topraklarda olan hacılarımız kurban ibadetlerini de yerini getirerek haclarını eda edecekler. Allah kutsal topraklarda bulunup bu ibadeti yerine getirebilmeyi her Müslümana hayırla nasip etsin. Bayramımız mübarek olsun.

Kaynak
ArabNews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu