Yardım Faaliyetleri

Türkiye İçin Yardım Seferberliği: Sizler, Bizim Kalbimizdesiniz

Tüm dünya, Türkiye ve Suriye için el ele verdi. Farklı bölgelerden üniversite öğrenci kulüpleri de bu yardımlaşmaya katılım sağladı. Bunlardan biri de 15-16 Şubat tarihlerinde “Qatar Charity” iş birliğiyle Katar Üniversitesi’nde düzenlenen yardım kampanyası. “Sizler bizim kalbimizdesiniz.” ve “Değişim için harekete geç.” sloganlarıyla tüm öğrencilere duyuru yapan üniversite, ortak dersler sağlaması sebebiyle tüm öğrencilerin buluştuğu nokta olan GCR binasında yardım etkinliğini düzenledi. 

Katar Üniversitesi’nde Yardım Kampanyası

Katar Üniversitesi’nde okuyan Türk öğrencilerden Nesibe Hilal Karagöz, etkinlik hakkında şunları söyledi: “Katar Üniversitesi, dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrenciye ev sahipliği yapan bir üniversite. Etkinlik kapsamında öğrenciler kermesten alışveriş yaparak hem nakdi yardım sağladı hem de battaniye, kışlık kıyafet, yardım malzemeleri gibi ayni yardımlarda bulundular. Tüm öğrenciler ve öğretmenlerimiz, Türkiye için güzel dileklerde ve dualarda bulunuyorlar.

Bu hafta içerisinde Katar’da yaşayan Türkler olarak Katar Türk Büyükelçiliği, Katar Türk Okulu ve Doha Yunus Emre Enstitüsü’nde de ayni ve nakdi yardım kampanyaları düzenleyip organizasyonlarında görev aldık. Kampanyada sadece Türkler değil Katar, Endonezya, Panama, Arjantin, Rusya, Tayland, Moğolistan, Mısır gibi birçok ülkeden sınıf arkadaşlarımız da gönüllü olarak çalıştı. Herkes acımızı içten ve samimiyetle paylaşıyor. Hepimiz Türkiye için dua ediyoruz ve elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz.”

Yardım
Türkiye İçin Yardım Seferberliği: Sizler, Bizim Kalbimizdesiniz 1

Nesibe Hilal’in sözleri,

“Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirle­rini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.”

Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Birr, 66

hadisini ve,

“Mallarını Allah yolunda harcayanların örneği, her başağında yüz tanenin bulunduğu yedi adet başak çıkaran bir tohum tanesi gibidir. Allah dilediğine katlayarak verir, Allah (zât ve sıfatlarında) sınırsızdır, her şeyi bilmektedir.”

Bakara Suresi 261. Ayet meali

ayetini hatırlatır nitelikte. Zor zamanlarda herkesin birbirine kenetlendiğini ve yardımlaşmaya çalıştığını görmek, gelecek için umut olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu