İçerikler

Muhammed Emin Yıldırım ile Efendimizin Ramazanları

Bir ay düşünün;

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olsun!

Öyle ki sabrın ve terbiyenin mürebbiyesi olsun!

İçinde Kur’an nazil olsun!

Hasreti de vuslatı da doyulmaz olsun!

Ve, 1000 aydan daha hayırlı olan bir geceye ev sahipliği yapsın!

İşte her yıl, aynı heyecan, istek ve özlemle beklediğimiz Ramazan bu sene de gönülleri yapmaya, evleri şenlendirmeye geliyor.

Evimize gelen tek bir misafir için dahi türlü türlü hazırlıklar yaparız. Onu hoşnut kılmanın ve memnun göndermenin telaşını yaşarız. Hal böyle olunca On Bir Ayın Sultanı evimizi şereflendirmeye geldiğinde neler yaparız? İşte sorunun cevabı için bu hafta Muhammed Emin Yıldırım hoca’nın kapısını çalıyoruz ve onun “Ramazan’a Hazırlık” ve “Efendimiz’in Ramazanları” programlarını inceliyoruz.

Din, heyecan ister!

Siyer TV

Allah’ın rahmetini arttırdığı, bizimde onları en iyi şekilde ihya etmek için çabaladığımız bazı günler, geceler ve aylar vardır. İşte bu zamanlarda kendi gündemini belirleyemeyenler dayatılan sahte gündemlerde kaybolmaya, bereketi ıskalamaya ve sömürülmeye mahkumdurlar. Bu sebepten Ramazan ayının gündemini belirlemek, bu aydan en iyi şekilde istifade edebilmek, zayıflayan hassasiyetlerimizi güçlendirmek, azalan heyecanlarımızı arttırmak, zedelenen hamiyetlerimizi tamir etmek ve kaybolan haşyetlerimizi bulmak için bir yol haritasına ihtiyacımız vardır. Tam da bu noktada Muhammed Emin Yıldırım’ın “Ramazan’a Hazırlık ” programı imdadımıza yetişir. Her biri bir saat süren 10 bölümlük programda her gün farklı bir konu Ramazan gölgesinde anlatılarak ruhumuzu mayalamaya, sönmüş, yıpranmış heyecanlarımızı tazelemeye, dünya nimetlerinden gölgelenen imanımızı tekrar aydınlığa çıkarmaya çalışılmaktadır.

Ramazan’ın gelişine sevinmek, müminlik alametidir!

Efendimizin Ramazanlari

Bu söz nerden çıkmıştır? Tabi ki Peygamber Efendimiz’in söz ve davranışlarından! Peki, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ne yapardı ki ashabı böyle düşünmüş ve söylemiştir? İşte Peygamber Efendimiz’in Ramazan’ı nasıl karşıladığı, geçirdiği, O’nun Ramazan aylarında Kur’an-ı Kerim ile olan münasebeti, teravih namazları, Ramazan Gazveleri, Mekke Fethi, itikafları ve nice önemli konuyu öğrenenip, hayatımıza işleyebilme fırsatı veren program: Efendimiz’in Ramazanları Programı!

Siyer Vakfı kurucusu, araştırmacı yazar Muhammed Emin Yıldırım’ın samimi, anlaşılır ve her daim halde tutan anlatımıyla sunduğu Ramazan programları sayesinde Ramazanlarımız artık daha bereketli, bilgili ve heyecanlı geçecek! Youtube, Siyer TV gibi platformlar üzerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz programlar size bu Ramazan’ı daha verimli geçirmenizi ve ayrı bir tat almanızı sağlayacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu