Eğitime Tam Destek

0
439
Eğitime Tam Destek
https://patch.com/new-york/bronxville/local-volunteers-hand-out-school-supplies-during-ramadan

Önde gelen bir Amerikan müslüman kuruluşu, okula geri dönmeye hazırlanan ihtiyaç sahibi öğrencileri desteklemek için güzel bir çalışmaya imza attı.

 Kuzey Amerika İslam Halkası tarafından desteklenen bu İslami hayır kurumu sivil toplum merkezinde ihtiyaç sahiplerine 250 sırt çantası bağışlıyordu.

Nepperhan Sivil Toplum Merkezi; Yonkers’ta bu tarz bir bağış faaliyeti düzenleyen dört kurumdan ikincisiydi. Bu hayır kurumlarından olan Rochelle ve Mount Vernon, içi okul malzemeleriyle dolu toplam 1200 sırt çantasını dağıtmak için kolları sıvadı.

ICNA 1

ICNA tarafından finanse edilen bu kampanya en büyük ulusal hareketlilik olan eğitime destek oluyor. Çünkü gençlerin eğitimine destek olmak daha güçlü toplumlar inşa etmenin güvencesidir.

35 devlette ve Puerto Rico’da 220’nin üzerinde gönüllüyle 110 şehirden fazlasına bağış yapılmış olan ‘okul malzemeleriyle sırt çantası’ kampanyasından ülke genelinde 50.000 çocuk faydalanacak.

ICNA; kar amacı gütmeyen, geniş kitlelerdeki sosyal reformlara destek veren,yardım aktiviteleri düzenleyen birçok program ve projelerle Kuzey Amerika’da kökleşmiş müslüman örgütlerin en büyüğüdür.

 1968’den beri ICNA; kendisini eğitime, ilerlemeye, sosyal projelere ve yardım etmeye adayan toplumlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek için çalışmayı sürdürüyor.

Kaynak

  1. ICNA, https://www.icnachicago.org
Kaynakaboutislam.net
Önceki İçerikİslam Şehirleri: Semerkant
Sonraki İçerikİslam Şehirleri: İsfahan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz