Londra’da Genç Bir Müslüman Girişimci: Kamar Aziz

0
61
Haber

Londra’da genç bir Müslüman girişimci, havalar son derece soğumuşken evsizlere yardım için kollarını sıvıyor. Ne mi yapıyor? Kendisi bir kuru temizlemeci olan Kamar Aziz öncelikle insanlara ısınmaları için battaniyeler dağıtıyor. Ve o battaniyelerin temizleme hizmetleri olduğunda da bunu gönüllü olarak kendisi yapıyor.

Nasıl Başladı?

Peki bu insanı bu güzel işe sevk eden nedir diye soracak olursanız size cevabı aşağıdaki ifadeler olacaktır:

Hava geçen hafta çok soğudu, önceki haftalara göre bir anda düşmüştü sıcaklık. Ben de gidip su geçirmez yorganlar alıp bunları dağıtmayı düşündüm. Hemen ertesi gün de gidip 40-50 adet battaniye alıp kasabada dağıtmaya başladık. İnsanların nasıl minnettar oldukları nasıl mutlu olduklarını gözlerinde görmenin verdiği his gerçekten inanılmazdı. Karşılaştığımız bu insanların büyük bir kısmı ne alkolik ne de uyuşturucu bağımlısıydı. Sadece zor zamanlardan geçmişlerdi ve hayat onları buralara sürüklemişti.

Haber 1

Jeton Sistemi

Kamar Aziz’ in geliştirdiği bir de yöntemi var. Bu yönteme göre bilfiil muhtaç insanları buraya getirmek ve kuru temizleme ihtiyaçlarını karşılamak yerine onlara jeton dağıtacak ve bu jetonlarla istedikleri vakit gelip kuru temizleme ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilecekler.

Sadece geçen sene 400 evsize yardımda bulunmuş ve o insanların da mutlu olmaya ihtiyaçları olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu yaptığı işin kendisine çok fazla bir maliyeti olmadığını hatta o insanların yüzünde gördüğü mutluluğun, bundan kat kat fazlasına değdiğini söylüyor.

Kaynaklar

  1. Haber, Ben Gurr/ Metro.co.uk
Kaynakislamicfinder.org
Önceki İçerikSıradışı Bir Davetçi: Gece Kulübü Vaizi
Sonraki İçerik700’den Fazla Kişinin Hidayetine Vesile Olan Profesör

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz